خانه / گردشگری / رومینگ تلفن همراه در ترکیه

رومینگ تلفن همراه در ترکیه

 تلفن همراه در ترکیه
      ✔️ هنگامیکه ورود به ترکیه به محدوده رومینگ بین المللی وارد می شوید سیم کارت شما به صورت خودکار به حالت رومینگ تبدیل می شود.  (روشن کردن گوشی تلفن همراه در حالت رومینگ مبلغی از اعتبار شما کسر نخواهد کرد).

 

✔️ اگر گوشی شما به صورت خودکار قابلیت تبدیل به حالت رومینگ را نداشته باشد می‌توانید گوشی خود را یک بار خاموش و روشن نمایید. می توانید تبدیل شبکه را در حالت دستی قرار دهید. این حالت برای زمانی که در مرز دو کشور هستید کار برد دارد. مثلا در مرز رازی ممکن است تلفن شما بخاطر قوی تر بودن آنتن اپراتور سمت ترکیه ، به یکی از اپراتورهای این کشور منتقل شود و شما با وجود اینکه هنوز در ایران هستید، متحمل هزینه رومینگ شوید .
 

 توجّه:
✔️ در حالت رومینگ دریافت پیامک (SMS) رایگان می باشد. بنابراین نگران دریافت پیامک های تبلیغاتی در دوران سفر نباشید.
در هنگام استفاده از سرویس رومینگ به خاطر داشته باشید هزینه مکالمات بر مبنای دقیقه محاسبه میگردد یعنی برای مکالمات کمتر از ۶۰ ثانیه هزینه یک دقیقه مکالمه و برای مکالمات کمتر از ۱۲۰ ثانیه هزینه دو دقیقه مکالمه و محاسبه می شود پس همواره دقایق مکالمات خود را کامل نمایید.

 

✔️ بعد از پایان مکالمه با زدن دکمه قطع تلفن از قطع مکالمه خود اطمینان حاصل نمائید تا هزینه ناشی از عدم قطع ارتباط رامتحمل نگردید.
در صورت بر قراری ارتباط بین دو تلفن همراه ایرانی در کشور ثالث هزینه مکالمه برای تماس گیرنده و مخاطب مطابق با تعرفه های رومینگ محاسبه خواهد گردید.


✔️ اگر مسافر چند روزه ترکیه هستید توصیه من اینست که در بدو ورود به ترکیه تلفن همراه خود را در حالت پرواز قرار دهید و از اینترنت رایگان محل اقامتتان برای ارتباط با کشور استفاده نمائید . چنانچه مسافرت شما طولانی باشد یا کثیر السفر هستید ، خرید سیمکارت کشور مقصد میتواند هزینه های تماس را بصورت چشمگیری کاهش دهد.

✔️ در نظر داشته باشید که هزینه ی رومینگ برای شماست نه برای تماس گیرنده . بنابر این اگر از سرویس رومینگ استفاده می کنید فقط به تماسهای ضروری پاسخ دهید .


روش شماره گیری در هنگام استفاده از سرویس رومینگ
 ✔️ موبایل ******** ۰۰۹۸۹۱
✔️ شماره ثابت (تهران) ******** ۰۰۹۸۲۱

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره rasouli

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا