خانه / پرسشها و پاسخهای پر تکرار / چگونه یک همسفر خوب باشیم؟

چگونه یک همسفر خوب باشیم؟

یکی از جاذبه‌های یک سفر دلچسب، همسفر خوب است. برای همسفر خوب بودن هم تاکتیک‌های زیاد و مشخصی وجود دارد که می‌تواند شما را در چشم دوستانتان یک انسان خوش سفر نشان دهند.

اگر با دوستانمان به سفر می‌رویم، قبل از هر چیزی یادمان باشد که با چند خلقُ خو و فرهنگ متفاوت از هم، همسفر شده‌ایم. پس بهتر است رفتارهای خوب و بد را از هم تفکیک کنیم. همیشه در سفر اتفاق‌هایی عجیب و دور از ذهن می‌افتد که بدون شک بعدها از آن با هیجان تعریف می‌کنید. گم شدن کیف پولتان، ریختن آب روی پاسپورت‌ها، گم شدن در طبیعت و…مهم این است با همه‌ی اتفاق‌های غیر قابل پیش‌بینی از ما به عنوان یک فرد خوش سفر یاد کنند.
در ادامه نکاتی خواهیم گفت تا با رعایت کردن آنها، حال سفرتان خوش شود.


زمانی را صرف تنهایی کنیم
همه‌ی ما دوست داریم لحظاتی را برای خودمان در تنهایی سر کنیم. فرقی نمی‌کند، مادرمان باشد، همسرمان یا دوستمان. اجازه بدهید همسفر شما در سفر دقایقی را برای خود تجربه کند. خودتان نیز می‌توانید به یک کافه و یا تماشای یک جاذبه دیدنی بروید. حتی بهتر است، در زمان خستگی و پیاده‌روی‌های طولانی از صحبت کردن‌های طولانی پرهیز کنیم و بگذاریم اطرافیانمان به موسیقی مورد علاقه‌شان گوش دهند.


تنهایی در سفر

از تنهایی‌مان لذت ببریم و از دیده‌ و شنیده‌هایمان تعریف کنیم
تصور کنید تنهایی به تماشای یک مکان دیدنی رفتید، وقتی بازگردید حرف‌های زیادی برای گفتن از آنجا خواهید داشت که دیگران از شنیدنشان وسوسه می‌شوند. پس تعریف کنید. از طرفی هم به حرف‌های همسفرانتان که ساعت‌ها برای خود تنها بودند گوش کنید. همان‌قدر که ما از حرف زدن در مورد جاهایی که دیده‌‌ایم لذت می‌بریم آنها هم لذت می‌برند!
پیشنهاد می‌کنیم وقتی بدون همراهتان بیرون می‌روید برایش یک هدیه‌ی کوچک بخرید. چیزی مثل یک روزنامه، مقداری غذا و یا یک یادگاری، با این کار غافلگیرش می‎‌‌کنید.

 

با دوست‌مان سازگار باشیم
خیلی‌ از افراد در سفر پر از جنبُ جوش و هیجان هستند، اما برخی دوست دارند یک جا آرام بنشینند. سفر زمانی به شما خوش می‌گذرد که با همسفرانتان به یک تعادل برسید و اجازه ندهید تفاوت‌ها آزار دهنده شوند. این تفاوت‌ها نه تنها به تفاوت‌های فردی و شخصیتی بلکه به فضای سفر هم بستگی دارد. سازگاری پیشه بگیریم.
سازگاری در سفر

نظر بدهیم
بارها شده است که از کسی چیزی پرسیدید و در جواب از عبارت هرکاری دوست داری انجام بده استفاده کرده است و شما را در تصمیم‌گیری تنها گذاشته است. این رفتار اگر از ما هم سر بزند حس بد و بی‌تفاوتی را ایجاد می‌کند. پس توصیه می‌کنیم، اگر هنگام سفر درخواستی دارید و می‌شنوید، با شفافیت نظرتان را بیان کنید. بی‌تفاوت بودن مسئولیت ارائه دادن ایده‌های خوب را بر دوش همسفران شما می‌اندازد.

 

اگر در کاری توانایی داریم، چرا که نه؟! آن را بر عهده بگیریم
سعی کنید از توانایی‌هایتان در سفر استفاده کنید. مثلا شاید شما در خواندن نقشه مهارت دارید، خب مسئولیت آن را قبول کنید. عکس‌های خوبی می‌گیرید؟ دوربینتان را فراموش نکنید. زودتر از دیگران از خواب بیدار می‌شوید؟ پس یک صبحانه خوشمزه درست کنید. شوخ طبع هستید؟ جمع با جک‌های شما حسابی سرگرم می‌شود.

 

بدون اجازه به وسایل دیگران دست نزنیم
چیزهایی کوچکی در زندگی روزمره ما هست که در سفر از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود. معمولا افراد دوست ندارند که بدون اجازه به وسایلشان دست بزنیم چرا که اگر گم شوند تبدیل به یک ناراحتی می‌شوند. اگر می‌بینیم وسیله‌ای روی زمین افتاده به این معنا نیست که صاحب آن به وسیله هیچ احتیاجی ندارد.


سهممان را بپردازیم و در مورد پول بحث نکنیم
یکی از چیزهایی که در سفر شما بایستی شفاف و با احترام مورد بحث قرار بگیرد مسائل مالی است. پیشنهاد ما استفاده از نرم افزار دنگ است. معمولا در سفرها کسی به عنوان یک مادر خرج شناخته می‌شود و مسئولیت خرج کلی سفر را به عهده می‌گیرد و در انتهای سفر هزینه هر شخص را اعلام می‌کند. در این شرایط توصیه می‌کنیم مانند مجرم برخورد نکنیم. به یکدیگر اعتماد کنیم و بپذیریم سفر به پول احتیاج دارد و با صرف هزینه‌ای می‌خواهیم کنار هم لذت ببریم. ضمن اینکه لازم نیست هر هزینه‌ای را هم دقیقا تقسیم بر تعداد کنیم، همه چیز پول نیست.


منعطف باشیم
برنامه‌ریزی‌های بسیار دقیق و حساسیت زیاد مفهوم سفر را زیر سوال می‌برد. همسفر خوب فردی است که در سفر انعطاف به خرج بدهد. گاهی اوقات شاید برنامه روبروی ما باب میل ما نیست. جاذبه‌ای قرار است ببینیم که چندان مورد علاقه‌ی ما نیست. اما با رفتن شما و بودنتان در کنار همسفرانتان حس خوبی برایشان ایجاد می‌شود. تمام لذت سفر به تجربه‌ی فضاهای جدید و متفاوت، محدود می‌شود.


قضاوت نکنیم
شاید سلیقه شما با دوستتان شبیه به هم باشد، شاید هم نباشد. آنچه که شما رو کنار هم قرار می‌دهد احترام و انعطاف است. این که دوست شما به فست فود علاقه دارد نباید از طرف شما مورد قضاوت قرار بگیرد. اگر شما به پریدن از ارتفاع و یا خوردن یک غذای خاص علاقه‌مندید نباید از سمت دوستتان مورد نقد و قضاوت قرار بگیرید. خیلی از کسانی که مدام در سفر به سر می‌برند قوانین خیلی خاصی را برای خود دارند. یادتان باشد لازم نیست هر شرایطی را با قوانین عقلی پیش ببرید!

 

 

با دعوت دوستان خود به کانال تلگرامی سفر زمینی به ترکیه، شما نیز در پیشبرد فرهنگ سفر آسان و ارزان هموطنان سهیم باشید

TRTravel@

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره rasouli

۱ دیدگاه

  1. با سلام خدمت شما دوستان بزرگوار، از راه اندازی این سایت وراهنماییهای دقیق وکامل شما بی نهایت ممنونم، درحال حاضر مراحل کاپوتاژوترانزیت رو بطور کامل انجام دادم، مراحل بانکی هم بطور کامل در شهر تهران انجام  میدم و بزودی عازم شهر وان میشویم، اگر بازهم سوال خاصی بود که در سایت مطرح نشده بود حتماً حتماً از تجربیات شما استفاده میکنم بازهم از شما کمال تشکر را دارم.

    ارزش این مطلب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا