خانه / پرسشها و پاسخهای پر تکرار / کسری مهر در زمان ورود و خروج چیست و چه عواقبی دارد؟

کسری مهر در زمان ورود و خروج چیست و چه عواقبی دارد؟

⚠️توصیه ی اکید به مسافران خارج از کشور (کسر مهر در گذرنامه)

❇️ چنانچه ساکن ایران هستید و صرفا برای سفر یا تجارت به صورت موقت از ایران خارج می شوید، موقع بازگشت به کشور حتما ثبت مهر ورود به کشور را در پاسپورت خود کنترل کنید. چنانچه به دلیل شلوغی مرز سهوا این مهر در پاسپورت شما ثبت نشود، در دفعات بعدی خروج از کشور به مشکل بر خواهید خورد.

⛔️ (کسری مهر) عبارتی است که برای چنین موردی به کار می رود و مامورین مرزبانی چنانچه پاسپورت شما کسری مهر داشته باشد از خروج شما از کشور جلوگیری کرده و مجبور خواهید بود برای رفع مشکل به  پلیس مهاجرت- اداره مرزها در تهران (خیابان ولیعصر. بین زرتشت و فاطمی نبش کوچه پرستو. پلیس مهاجرت) مراجعه بفرمایید.

❇️ بنابراین هنگام ورود به کشور، بلافاصله پس از دریافت پاسپورت از افسر مستقر در گیت ورودی، ثبت مهر ورود به کشور را در پاسپورت خود و همراهانتان چک کنید.
❇️این مسئله را در هنگام ثبت ورود و خروج به کشور مقصد نیز حتما مد نظر قرار دهید.

⛔️ تذکر ۱: معمولا در بار نخست پلیس مهاجرت کسری مهر را برای شما رفع مینماید ولی با تکرار این امر شما را به مراجع قضایی ارجاع خواهند داد.

⛔️ تذکر ۲: اگر گذرنامه شما کسر مهر داشته باشد و ساکن هر شهر ایران باشید باید به آدرس فوق مراجعه نمایید.

⛔️ تذکر سه: اگر شما با خودرو از مرز وارد کشور میشوید باید بسیار دقت نمایید تا علاوه بر مهر ورود خودرو، مهر ورود خودتان نیز در گذر نامه ثبت گردد.

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره rasouli

۵ دیدگاه

 1. با سلام هنگام خروج از ایران پلیس مرزی رازی ترکیه مهر وروود به ترکیه را سهل انگاری نزد ولی پلیس ایران زده بود بعد از برگشت ما را جریمه کرد و مهر خروج ترکیه را زد و مهر وروود به ایران هم زده شد ایا برای رفتن به کشورهای دیگه مشکل است؟ در ضمن پلیس مرز رازی از عمد برای درامد کشور ترکیه این کارها را می کند مواظب باشید درامد خوبی برای کشورش دارد

  ارزش این مطلب
  • سلام

   برای ثبت کسری مهر باید اقدام کنید

   تمام مسافرین در هنگام عبور از مرز باید از ثبت مهر های ورود و خروج هر دو کشور مطمئن شوند

   البته بعید است عمدی بوده باشد

   ارزش این مطلب
 2. با سلام و احترام 

  سال گذشته موقع خروج از مرز رازی به ایران  پلیس ترکیه مهر خروج روی پاسپورت من و دخترم ثبت نکرده ولی مهر ورود به ایران توسط پلیس ایران ثبت شده 

  حال امسال اگه بخوان برم ترکیه چه مشکل پیش میاد 

  آیا باید به اداره گذرنامه یا پلیس مهاجرت مراجعه کنم؟ 

  ارزش این مطلب
  • سلام

   مطلبی در این مورد با عنوان “کسری مهر” در کانال هست

   لطفا مطالعه بفرمایید

   ارزش این مطلب
 3. با سلام . کسری مهر بوسیله پلیس گذرنامه کنترل میشود و در صورت داشتن کسری مهر پلیس گذرنامه از خروج شما جلوگیری مینماید نه مرزبانی . با تشکر از اطلاع رسانی

  ارزش این مطلب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا