خانه / سفر زمینی ترکیه / سفر با وسایل نقلیه عمومی / اتوبوس / ❓چگونه از تهران به شهر وان ترکیه سفر کنیم؟

❓چگونه از تهران به شهر وان ترکیه سفر کنیم؟

❓چگونه از تهران به شهر وان ترکیه سفر کنیم؟

✅ کوتاهترین و بهترین مرز برای رفتن به شهر وان، مرز رازی می باشد. برای رفتن به مرز رازی از تهران بایستی ابتدا تقریباً ۶۲۰ کیلومتر مسیر اتوبانی را پیمود تا به تبریز رسید. از آنجا شهرهای صوفیان، مرند و در آخر خوی را پشت سر می گذارید. از تبریز تا خوی حدود ۲ ساعت طول می کشد. سپس از خوی بایستی به سمت مرز رازی بروید. پس از رسیدن به مرز رازی، اگر به هر دلیلی از قبیل گرانی قیمت سوخت و هزینه های کاپوتاژ و دردسرهای احتمالی بردن اتومبیل، می خواهید ادامه مسیر را بدون اتومبیل شخصی دنبال نمایید، می توانید اتومبیل خود را در پارکینگ شبانه روزی مرز رازی پارک کرده و پس از انجام تشریفات از مرز بگذرید (گذشتن از مرز به صورت پیاده بیشتر از ۵ دقیقه طول نمی کشد. البته باید زمان معطلی در صف احتمالی را به این مقدار اضافه کنید ). مرز سمت ایران، رازی و سمت ترکیه، کاپی کوی نام دارد. از مرز رازی یا همان کاپی کوی تا شهر وان حدود ۹۰ کیلومتر راه است.

✅ به محض وارد شدن به خاک ترکیه، سواری های ون یا همان دولموش (به زبان ترکی) منتظر مسافرین برای شهر وان هستند. کرایه این دولموش ها از مرز رازی (کاپی کوی)، حدود ۲۵ لیر می باشد.


❓چگونه با اتوبوس از تهران به وان ترکیه برویم؟

✅ هر روزه اتوبوس های زیادی از ترمینال غرب تهران به شهر خوی حرکت دارند. اکثر این اتوبوس ها شب از تهران حرکت کرده و صبح به شهر خوی می رسند. سفر با اتوبوس از تهران تا خوی حدودا ۱۰ ساعت زمان می برد. از شهر خوی، تاکسی های خطی برای مرز رازی وجود دارند که برای رفتن به مرز رازی می توان از آنها استفاده کرد. پس از گذر از مرز رازی و  وارد شدن به خاک ترکیه، سواری های دولموش منتظر مسافرین برای شهر وان هستند. 


❓ساعات کاری مرز رازی

✅ ساعات کاری مرز رازی محدود بوده و از ۹:۳۰ تا ۱۶:۳۰ می باشد. اگر قصد عبور از مرز را دارید باید خودتان را حداکثر تا ساعت ۱۶ به مرز رازی برسانید.

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره rasouli

۲ دیدگاه

  1. سلام. آیا برای یه خانواده سه نفره ماشین شخصی کاپوتاژ کنم وببرم تا وان باصرفه تره یا ماشین بگذارم مرز رازی و تو ترکیه از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنم ؟؟پیشاپیش از لطف شما سپاسگذارم

    ارزش این مطلب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا