خانه / خرید در ترکیه / توصیه های عمومی خرید / خرید سیمکارت در سفرهای ترکیه

خرید سیمکارت در سفرهای ترکیه

اکثر دوستانی که به شهر های ترکیه سفر می کنند بنا بر تجربه دریافته اند که خرید سیمکارت در ترکیه امری آنچنان ضروری نیست، چون به مدد اینترنت رایگان هتلها و اماکن عمومی ، برای تماس با کشور و نیز استفاده از اینترنت ، به مشکل خاصی برنخواهید خورد اما اگر شغلتان ایجاب میکند که به دفعات به ترکیه سفر کنید یا نیاز دارید که بیرون از هتلتان نیز به اینترنت دسترسی داشته باشید باید سیمکارت ترک بخرید.

تنوع اپراتورهای موبایل در ترکیه تقریبا همانند ایران است. سیمکارت های ترکسل، ترک تلکام ، ودا فون و … را میتوان تقریبا معادل همراه اول، ایرانسل و رایتل و … در نظر گرفت . خدمات ارائه شده نیز تقریبا سطح یکسانی دارند اما اکثر خریداران دوست دارند از ترکسل سیم کارت تهیه کنند. قیمت سیمکارت ترکسل ۷۰ لیره هست ( این قیمت برای سیمکارت ترک تلکام ۵۰ لیره هست و تکرار میکنم که خدمات ارائه شده تفاوت معنا داری ندارند) .

برای خرید سیم کارت به یکی از نمایندگی های ترکسل که در سطح شهر فراوان هستند ، مراجعه کنید و پاسپورتتان را ارائه دهید . با تهیه تصویر پاسپورتتان ( و عکس خود شما که توسط اپراتور مرکز تهیه می شود) و پرداخت ۷۰ لیر سیم کارت ترکسل به شما تحویل می شود. از اپراتور مربوطه بخواهید تا سیم کارت را در گوشی شما جاگذاری و تنظیمات مربوطه را انجام دهد . در زمان خرید ، سیم کارت شما حدود ۲ گیگا بایت اینترنت، ۵۰۰ اس ام اس و حدود ۲۰۰ دقیقه مکالمه ی داخلی دارد و میتوانید از لحظه ی خرید استفاده کنید. این امکان تا یکماه فعال است و پس از آن سوخت خواهد شد. و برای دفعات بعدی باید شارژ بخرید و رقمی حدود بیست لیره برای این منظور خرج کنید.

مسئله ی بسیار مهم در خرید سیمکارت این است که دولت ترکیه برای جلوگیری از کارکرد گوشیهایی که بدون پرداخت مالیات در این کشور استفاده می شوند ، پس از ۹۰ روز گوشی شما را غیر فعال خواهد کرد و اگر قصد استفاده ی دائم از سیمکارت را در ترکیه دارید یا باید از خود ترکیه گوشی بخرید ، یا گوشی خود را در سیستم ترکیه رجیستر کنید و مالیاتش را بپردازید . این کار حدود ۱۰۰ لیره هزینه دارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره رضا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا