چگونه ارز مسافرتی بگیریم ؟

بخشنامه شماره ۹۷/۱۳۰۸۵ بانک جمهوری اسلامی ایران


مدارک مورد نیاز شامل برای دریافت ارز مسافرتی به شرح زیر است:
اصل گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران
کپی بلیت هوایی (برای سفرهای زمینی ارزمسافرتی تعلق نمی گیرد)
کپی ویزای کشور مورد نیاز (بنا به مورد)(برای سفر به ترکیه نیازی به ویزا نمی باشد)
کپی گذرنامه
اصل رسید واریز وجه عوارض خروج از کشور
تکمیل فرم فروش ارز

فروش ارز به مسافرانی که از طریق فرودگاه های امام خمینی، اصفهان، شیراز، تبریز، ارومیه و اهواز به خارج از کشور سفر می نمایند، تعلق میگیرد.ارز فروخته شده در بانک فرودگاه تحویل مسافر میشود و همراه داشتن رسید مشتری توسط مسافر برای دریافت ارز در فرودگاه الزامی است .

پرداخت ارز مسافرتی یک بار در سال برای مسافران هوایی به مقصد کشورهای ارمنستان ،آذربایجان، بلاروس، استونی، لتونی لیتوانی،گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان ،اوکراین، ازبکستان، ترکیه، افغانستان، بحرین، قطر، کویت، پاکستان ،عمان وامارات متحده عربی حداکثر به مبلغ ۵۰۰یورو و برای سایر کشورها حداکثر ۱۰۰۰یورو تعیین میگردد.

فروش ارز به افراد با سن کمتر از ۱۲سال، مسافران زمینی ،ایرانیان مقیم خارج از کشور و دارنده های گذرنامه های خدمت وسیاسی مجاز نمیباشد .در خصوص کشورهای عراق و عربستان سعودی امکان فروش ارز سیاحتی وجود ندارد .فروش ارز مسافرتی حداکثر از چهار روز کاری قبل از تاریخ پرواز مندرج در بلیت مسافران امکان پذیر است .


مهم: متقاضی جهت پرداخت وجه ارز باید وجه نقد یا حساب (کارت ملی) نزد بانک ملی داشته باشد ،امکان برداشت از کارت سایر بانکها میسر نمی باشد .


نرخ ارزهای خروجی معمولا ساعت ۰۹:۳۰ به بعد از سوی بانک مرکزی و اداره کل خارجه اعلام میشود ،بنابراین امکان فروش ارز مسافرتی قبل از اعلام نرخ ارز وجود ندارد.

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره رضا

۲ دیدگاه

  1. واقعا یک عده هستند که هر کاری بخواهند انجام میدهند تو هر زمینه تو هر رشته و قانون.اسم انها نیروهای خودمختار ه.تو هر چیزی بدون آینده نگری و کارشناسی دست میبرند و کسی هم اعتراضی نداره و نمیکنه.چه لطف و صفای داشت سفر زمینی برای طبقه ضعیف اونم گرفتن.بخدا ما به اندازه دو روز صد دلار ارز خرج میکردیم.یعنی ما قاچاقچی ارز بودیم

    ارزش این مطلب
  2. همانطور که قابل حدس زدن بود دولت محترم با افزایش نرخ جریمه خروج و دلار اختصاص ندادن هدفش نرفتن مردم به مسافرت های  زمینیه که فکر میکنند ارز زیادی خارج میشه ! فرض اینچنین که خیلی بده چون نشون میده مردم به دلیل نداشتن خیلی از چیزها حتی آزادی انتخاب نرم افزار روی گوشی خودشون ! میرن کشور هایی که چهل سال پیش آرزوی اومدن به ایران و شرایط زندگی تو ایران را داشتن پس یه جورایی مردم را زندانی و از اون بدتر قاچاچی میکنند مثل فیلتر شکن که الان همه یاد گرفتن باید مردم مثل قاچاقچی ها دلار گرون قیمت از دلالان ارز خرید کنند البته دلالان محترم هم خودی ان  و خودشون محدود میکنن که استفاده زیاد ببرن اشاره مستقیم نمی کنم چون تبعات قانونی داره ولی محدود کننده مشخصه دیگه ! من با توجه به تخصصم که نرم افزاره رفتم بررسی کردم دنبال جایگزین مطمئن نرم افزار تلگرام ( عامل جنایت ها و بدبختی چهل ساله ایران و جهان) و نرم افزار خوبی هم پیدا کردم ولی یکی از دوستان صحبت خوبی کرد که من متوقف شدم و گفت که اگه این بارم مهاجرت کنیم یعنی بار دوم هز کجا معلوم یک شخص عالیرتبه مملکتی دیگه مثلا یک دادستان دیگه که جدیدا قاضی هم شدن حکم به بسته شدن اون ندن ! پس باید صبر و تحمل و پافشاری کرد که شاید با مشکل اساسی تر حل بشه و این نقطه امیدی باشه. ما تو نرم افزار یک مساله ای داریم به اسم باگ یعنی مشکلی و یا اتفاقی که برنامه نویس پیش بینی نکرده ! این بخش نامه پر از باگ هستش که نشون میده این بخش نامه خیلی نزدیکتر به دلال ها ست تا به نفع مملکت

    ارزش این مطلب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا