خانه / سفر زمینی ترکیه / مقدمات سفر / عوارض خروج از کشور / روشهای پرداخت عوارض خروج از کشور

روشهای پرداخت عوارض خروج از کشور

یکی از دغدغه های مسافرینی که عازم خارج از کشور هستند (البته بغیر از مقدار ریالی آنwink)، نحوه ی پرداخت عوارض است. اکثر دوستان تجربیات تلخی از شلوغی بانجه بانکها در مبادی خروجی کشور دارند و تا همین چند وقت پیش میتوانستید افرادی را در مرز ببینید که یا فیش آماده می فروختند یا پس از اجباری شدن ثبت کد ملی در فیشهای پرداختی، مبلغی را از مسافرین بابت پرداخت سریع و بدون انتظار در صفهای طولانی طلب می کردند و کار و بارشان هم حسابی سکه بود !

امروز قصد داریم تمام روشهای پرداخت عوارض خروج از کشور را تشریح کنیم تا بتوانید با کمترین اتلاف زمان، خروجی خود و همراهان را واریز کنید . چهار روش ممکن برای پرداخت عوارض در زیر لیست شده اند که بنا بر شرایط مسافر، میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید :

۱ – روش اول مراجعه به بانک ملی شهر محل سکونتتان است. با در دست داشتن شماره حسابها و مبلغ عوارض خروج، می توانید به یکی از شعب بانک ملی مراجعه و عوارض خروج را پرداخت کنید. برای هر نفر حتما یک فیش جداگانه پرداخت کنید. نام و نام خانوادگی و کد ملی مسافر را خوانا و واضح بنویسید و دقت کتید که در قسمت چاپ ماشینی توسط بانک نیز کد ملی چاپ شده باشد.

۲ – روش دوم مراجعه به باجه ی بانکهای مرزهای کشور است . معمولا این بانکها در ساعات کاری مرز ها فعال هستند و روزهای تعطیل نیز باز هستند. بنا بر تجربه توصیه میکنم اگر قصد پرداخت مبلغ خروجی از این باجه ها را دارید ، حتما پول نقد همراه داشته باشید و به موجودی کارت بانکی متکی نباشید

۳ – روش سوم استفاده از کیوسکهای خود پرداز مستقر در مبادی خروجی است که در اکثر مرزهای کشور فعال است . برای استفاده از این دستگاهها باید کارت بانکی عضو شبکه ی شتاب با موجودی کافی به همراه داشته باشید . رسیدی که دستگاه بعد از پرداخت ارائه میکند بعنوان سند پرداخت عوارض شما تلقی خواهد شد.

۴ – روش چهارم پرداخت عوارض خروج قبل از سفر بصورت اینترنتی است. در این روش به رمز دوم کارت بانکی خود نیاز خواهید داشت . برای پرداخت عوارض وارد لینک زیر شوید

لینک پرداخت عوارض خروج از کشور

صفحه ی زیر را مشاهده خواهید کرد :

سپس با تکمیل اطلاعات مسافرین به صفحه پرداخت هدایت شده و پس از پرداخت، رسید ارائه شده را پرینت کرده و در هنگام عبور از مرز به همراه داشته باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره رضا

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا