خانه / سفر زمینی ترکیه / سفر با خودرو شخصی / بیمه خودرو / بیمه خودرو در سفر های زمینی ترکیه

بیمه خودرو در سفر های زمینی ترکیه

احتمالا اگر تا بحال با خودرو شخصی از کشور خارج شده باشید با مبحث بیمه خودرو آشنایی کامل دارید. در هنگام خروج زمینی از مرز ترکیه ، بدون بیمه اجازه خروج به شما داده نخواهد شد. اکثر دوستان بیمه را زیاد جدی نگرفته و گرفتن بیمه را به لحظه ی خروج از مرز موکول میکنند و این مسئله باعث اتلاف وقت و هزینه ی بسیاری برای آنان می گردد و اولین روز مسافرت را در کامشان تلخ می کند . پس چاره چیست ؟

عمومی ترین راه (والبته مشکل ترین آن ) اینست که شما بیمه خود را هنگام خروج از مرز تهیه کنید . در مرز بازرگان معمولا زمان زیادی برای این کار تلف نمیشود و بدلیل حجم بالای تردد مرز ، نمایندگیهای بیمه حداکثر ظرف یکساعت بیمه شما را از طرف ترک اخذ و به شما تحویل می دهند. ولی در مرز رازی ممکن است یکروز صبح تا عصر منتظر شوید و بیمه شما صادر نگردد و مجبور باشید شب به خوی بازگشته و روز بعد مجددا اقدام کنید.

نمایندگیهای بیمه مستقر در مرز عموما از طریق چت کردن با نمایندگی ترک ، مشخصات شما را به آنها میدهند و بیمه آنطرف صادر و برای نمایندگی ایران ایمیل می شود و یک نسخه از آن چاپ و در اختیار شما قرار میگیرد. بدلیل اختلاف یکساعت و نیم ترکیه با ایران و اختلالات فراوان اینترنتی در مرز ، توصیه می شود هرگز و هرگز روی دریافت بیمه در مرز رازی حساب نکنید چون علاوه بر معطلی نصف روزه ، هزینه ای که از شما دریافت می شود بسیار بیشتر از قیمت واقعی است ولی چون در آنجا راه پس و پیش ندارید مجبور به پرداخت آن خواهید شد.

راه دوم استفاده از بیمه ی آکسای بیمه ایران است که در شعب مرکزی صادر میشود و قیمت پانزده روزه آن در حال حاضر 75 هزار تومان است .

راه سوم اینست که شما از مسافران یا رانندگانی که به ترکیه تردد دارند بخواهید که برای شما از ترکیه بیمه تهیه کرده و بیاورند (ارزانترین راه)

راه چهارم اینست که اگر همراه دارید . وی خروجی را پرداخته و از مرز خارج شود و بیمه را از طرف ترکیه تهیه و برای شما بیاورد

راه پنجم اینست که با نمایندگیهای بیمه در بازرگان تماس بگیرید و وجه بیمه را بحساب آنها واریز نمائید. آنها بیمه شما را تهیه و با پست پیشتاز یکی دو روزه بدست شما می رسانند.

توصیه ی مجددم اینست که هرگز روی دریافت بیمه نامه در مرز رازی حساب نکنید.

sigorta

در ضمن ترکهای ترکیه به بیمه SIGORTA (سیگورتا) میگویند. قیمت بیمه سه ماهه روی آن 55 لیر درج شده است اما نمایندگیهای بیمه در ایران معمولا رقمی بین صد تا صد و سی هزار تومان از شما دریافت خواهند کرد

 
آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره رضا

۱۷ دیدگاه

 1. سلام وقتتون بخیر همسر من وان کار میکنه میخوایم از ایران ماشین ببریم اونجا آیا بیمه یکساله میتونیم بکنیم هزینش چقدره ؟ شرایطش چی هست ؟

  ارزش این مطلب
 2. با سلام من میخام صبح روز دوشنبه از مرز قطور (خوی )وارد ترکیه بشم در رابطه با اخذ بیمه راهنمای کنید یک دنیا ممنون میشم

  ارزش این مطلب
 3. سلام آقا رضا

  میخواستم بدونم اگه از مرز بازرگان بخواهیم بریم وان. جند ساعت راه و چند کیلومتر هست؟ ممنونم از تون

   

  ارزش این مطلب
 4. سلام آقای ضربی 

  من قیمت جدید بیمه ترکیه پرسیدم 280 گفتند درست ؟

  ارزش این مطلب
 5. در سمت ترکیه مرز رازی میشه بیمه ترکیه رو تهیه کرد؟

  ارزش این مطلب
 6. با سلام و احترام

  فرمودید که: می توان در مرز بازرگان، بیمه رو تو خاک ترکیه گرفت. اما همچنین فرمودید: نمایندگیهای بیمه مستقر در مرز عموما از طریق چت کردن با نمایندگی ترک، بیمه رو صادر می کنند. همچنین فرمودید: اگر همراه دارید، میشه وی خروجی را پرداخته و از مرز خارج شود و بیمه را از طرف ترکیه تهیه و برای شما بیاورد.

  سوال اول: بالاخره اونور مرز بیمه رو میتونیم بگیریم یا قبل از ورود به خاک ترکیه باید از اینور بگیریم؟

  سوال دوم: آیا پرداخت عوارض هم مثل صدور بیمه در 24ساعت شبانه روز امکانپذیره؟

  ممنون از صبوری و انسان دوستی شما

  ارزش این مطلب
  • سلام

   اگر از مرز بازرگان بروید مشکل بیمه ندارید . بسادگی بعد از عبور از گیت ایران و ترکیه ، وارد خاک ترکیه می شوید و بیمه را مستقیما از نمایندگی بیمه مرز بازرگان (طرف ترک) در یافت میکنید

   در این مورد در قسمت (راهنمای سفر از مرز زمینی بازرگان) توضیح و عکس مفصل هست

   بقیه موارد مربوط به مرز رازی است (چت ک ردن و ….) چنانچه از مرز رازی قصد عبور دارید حتما قبل از رسیدن به مرز بیمه را تهیه بفرمائید

   ارزش این مطلب
 7. متشکرم از پشتیبانی شما

  ارزش این مطلب
 8. با سلام

  تو نوشته هاتون بود که میتونیم بیمرو تو خاک ترکیه تو مرز بازرگان بگیریم.

  سوالم اینه که ای شعبه مستقر تو مرز ساعات کار خاصی نداره و تو ایام تعطیل هم باز هستن.

  ممون به خاطر صبر و پشتکارتون برای خدمت به هموطنان

  ارزش این مطلب
 9. سلام

  ممنون وب سایت عالی شما

  یک سوالی دارم اگه این بیمه ایران که نام بردین بیمه ی آکسای بیمه ایران

  رو تهیه کنم از بیمه ایران دیگه لب مرز نیازی به تهیه بیمه نیست ؟

  ارزش این مطلب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا