خانه / اطلاعات عمومی ترکیه / با توجه به شرایط فعلی ترکیه، آیا سفر به وان امنیت دارد؟

با توجه به شرایط فعلی ترکیه، آیا سفر به وان امنیت دارد؟

اگر این روزها در جریان اخبار بوده باشید خبر دارید که ترکیه عملیات نظامی در خاک سوریه بر علیه کردها شروع کرده است. بسیاری از هموطنان در مورد امنیت سفر به ترکیه در این روزها و خصوصا سفر به شهر وان سوال می کنند.

به لحاظ کلی ، اگر سفر به کشوری دارای کوچکترین مشکل امنیتی باشد سریعا در مرحله اول توسط دستگاههای ذیربط به مسافرین هشدار داده می شود و در مرحله بعدی مرز مشترک با کشور مربوطه موقتا مسدود می گردد تا اوضاع آرام تر شود . این مسئله در سالهای قبل برای مرز رازی مسبوق به سابقه بوده است .

در حال حاضر مرزهای سه گانه کشور با ترکیه باز است و رفت و آمد از آنها در جریان است و هیچ هشدار امنیتی نیز صادر شده و گزارشی نیز مبنی بر نا امنی نرسیده است . در گیریهای فعلی در خاک ترکیه هم نیست . این درگیریها در عمق خاک سوریه در جریان است که با مرزهای ایران و شهر وان فاصله زیادی دارد و بنا براین سفر به ترکیه در حال حاضر هیچ گونه مشکلی برای مسافرین ایرانی پیش نخواهد آورد.

توصیه اکیدم به مسافرین عزیز این است که با توجه به اینکه بافت جمعیتی شهر وان بیشتر کرد نشین است، از هر گونه بحث و اظهار نظر در مورد درگیریهای دولت ترکیه جدا خودداری کنید. فراموش نکنید که ممکن است شخصی که با او بجث میکنید ممکن است عقاید بسیار متفاوت یا حتی متضاد با شما داشته باشد. بنا براین بهتر است که در سفر به ترکیه تا جد توان از حاشیه ها دور باشید و از سفرتان لذت ببرید.

بدیهی است هر گونه تغییر در وضعیت امنیت مرز ها و داخل شهرهای ترکیه، از طریق کانال اطلاع رسانی خواهد شد.

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد ??❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

۲ دیدگاه

 1. مسعود بهمند

  سلام
  با تشکر از تمام راهنمایی هاتون
  یک سوال
  امنیت خود شهر به چه صورته؟از لحاظ رفت و امد در تمامی ساعات
  با خانواده بودن و. .
  ممنون

  ارزش این مطلب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634