خانه / سفر زمینی ترکیه / سفر با وسایل نقلیه عمومی / اتوبوس / امن ترین و کم خطر ترین صندلی هر وسیله نقلیه کدام است؟

امن ترین و کم خطر ترین صندلی هر وسیله نقلیه کدام است؟

? کارشناسان خودرو و تصادفات با بررسی حوادث مختلف، مکان‌های امن وسائل نقلیه را شناسایی کرده‌اند. در زیر با امن‌ترین مکان هر یک از این وسائل نقلیه آشنا می‌شویم:

اتوبوس و مینی بوس

?
بر اساس تحقیقات کارشناسان تصادفات و ایمنی خودروها، امن‌ترین فضای نشستن در اتوبوس، صندلی‌های کنار راهرو میانی و در قسمت وسط خودرو به حساب می‌آیند. نشستن روی صندلی‌های کنار راهرو این مزیت را دارند که هنگام تصادفات شدید از خطر پرتاب شیشه پنجره اتوبوس در امان هستید و نشستن در قسمت میانی هم به علت این که از جلو و عقب اتوبوس فاصله دارد، هنگام ترمز‌های ناگهانی به شیشه‌ جلو یا عقب برخورد نمی‌کنید.

خودرو شخصی


? در مورد خودروهای شخصی باید گفت هر چند قسمت میانی صندلی عقب خودرو را کمتر کسی برای نشستن انتخاب می‌کند، اما کارشناسان تصادفات بر اساس آمار اعلام می‌کنند که این محل به عنوان امن‌ترین فضای نشستن در خودرو به حساب می‌آید.

بر اساس یک تحقیق که توسط دانشگاه بافالو روی اطلاعات ۶۰ هزار تصادف خودوریی مرگبار انجام شد، نتایج نشان داد سرنشینانی که در قسمت وسط صندلی عقب قرار داشتند ۸۶ درصد نسبت به سرنشینان جلو و ۲۵ درصد، نسبت به بغل دستی‌های خود از شانس بیشتری برای زنده ماندن برخوردار بودند. بر همین اساس ، صندلی جلو سمت شاگرد، نا امن ترین صندلی خودرو های سواری است.

قطار


? در این وسیله نقلیه هم مانند اتوبوس، امن‌ترین مکان نشستن صندلی‌های مجاور راهرو به حساب می‌آیند. به علاوه به گفته کارشناسان تصادفات، واگن‌های میانی نسبت به واگن‌های دیگر از امنیت بیشتری برخوردار هستند. بهتر است پنجمین و یا ششمین واگن را برای نشستن انتخاب کنید، زیرا به هنگام حادثه معمولا اولین و آخرین واگن از ریل خارج می شوند.

هواپیما


علی رغم برخی توصیه های در نظر گرفته شده، اما متخصصان هنوز به اجماع کلی در این زمینه نرسیده اند. بیشتر کارشناسان اعتقاد ارند که قسمت عقب هواپیما از قسمت جلوی آن امن تر است.

درباره rasouli

حالا هر وقت يه آدم قوى ميبينم ميخوام بپرسم: تو داستانت به چه تاريكى هايى غلبه كردى؟ كوهها بدون زلزله به وجود نميان .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634