خانه / اقامت در ترکیه / برای خرید خودرو در کشور ترکیه چه باید کرد؟

برای خرید خودرو در کشور ترکیه چه باید کرد؟

اگر حتی برای یک‌بار هم به کشور ترکیه سفر کرده باشید، متوجه این موضوع خواهید شد که تنوع خودرو در این کشور بسیار زیاد می‌باشد و شما برای خرید خودرو در این کشور انتخاب های بسیار زیادی دارید. یکی از روش‌های خرید خودرو در کشور ترکیه خرید مستقیم آن از کمپانی سازنده خودرو می‌باشد که یکی از آسان‌ترین روش‌ها نیز هست. زمانی‌که شما از خود کمپانی سازنده خودروی‌تان را خریداری می‌کنید، تمام مراحل خرید توسط کمپانی انجام می‌شود و خودروی‌تان را پلاک‌شده تحویل می‌گیرید. البته گاهی ممکن است که مجبور شوید خودتان مراحل پلاک‌گذاری را انجام دهید که در این شرایط نیز برگه ای از طرف کمپانی به شما داده می‌شود و شما با در دست داشتن این برگه به مرکز تعویض پلاک می‌روید و پلاک مختص به خودتان را دریافت می‌کنید.

خرید خودروی دست‌دوم

برای خرید خودرو در کشور ترکیه در وهله اول باید شرکت سازنده و مدل خودروی خود را انتخاب کنید. در کشور ترکیه، علاوه‌بر خودروهای بنزینی، خودروهایی با سوخت دیزل یا همان مازوت نیز به وفور یافت می‌شوند. باید بدانید که خودروهای دیزل در این کشور به چند دلیل طرفداران بیشتری دارند:

  • مصرف سوخت کمتر
  • قیمت کمتر سوخت دیزل
  • افت قیمت کمتر خودرو به هنگام فروش

وبسایت‌های خرید و فروش خودرو

وبسایت‌هایی وجود دارند که می‌توانید برای خرید خودرو در کشور ترکیه از آن‌ها استفاده کنید. در این وبسایت‌ها، افرادی که قصد فروش خودرو خود را دارند، اطلاعات خودرو، تصاویری از خودرو و اطلاعات تماس خودشان را در آنها ثبت می کنند و شما می‌توانید برای خرید خودرو با آنها تماس بگیرید. تعدادی از این وبسایت ها عبارتند از:

www.arabam.com

‏www.araba.com

‏www.hurriyetoto.com

‏www.tasit.com

‏www.sahibinden.com

علاوه‌براین، می‌توانید به بازارها و نمایشگاه‌های خودرو که معمولا نیز در یک منطقه بخصوصی وجود دارند مراجعه کنید. برای مثال در قسمت اروپایی استانبول،  جنب بازار  torium mall و یا در باشاک‌شهیر، بیش از ۲۰۰ نمایشگاه خرید و فروش خودرو وجود دارد. در شهر ازمیر نیز اگر به منطقه قاضی‌امیر بروید، می‌توانید نمایشگاه‌های خودروی بسیاری را ببینید. همچنین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی دنیا نیز در این منطقه نمایندگی دارند.

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد ??❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

۲ دیدگاه

  1. سلام آقا رضا
    آیا با خرید ملک تو ترکیه با قیمت زیر ۲۵۰ هزار دلار که اقامت موقت میشه گرفت، میشه رفت و ماشین خرید تو ترکیه؟؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634