خانه / سفر زمینی ترکیه / ترکیه یک فروند ایرباس را برای جذب گردشگر در دریای اژه غرق کرد!

ترکیه یک فروند ایرباس را برای جذب گردشگر در دریای اژه غرق کرد!

ترکیه با کاهش تعداد گردشگران خارجی این کشور، در تلاشی برای جذب گردشگر، یک فروند جامبوجت ایرباس را در دریای اژه غرق کرد. 

روز یکشنبه یک فروند ایرباس A300 در جنوب شرقی کوش آداسی، یک مقصد گردشگری محبوب در ۸۰ کیلومتری ازمیر در غرب ترکیه، به زیر آب انداخته شد.
این هواپیما، که ۲۷۰۰۰۰ لیر ترکیه (۶۴۰۰۰ پوند) ارزش داشت، با قرار گرفتن در زیر آب، جانوران و گیاهان بسیاری را به خود جذب خواهد کرد و به یکی از مقاصد گردشگری برای غواصان تبدیل خواهد شد.
شهردار شهر آیدین ترکیه امیدوار است این اقدام، گردشگری در زیر آب را در این منطقه توسعه دهد. او گفت: «این پروژه، با هدف جذب گونه های زیستی در زیر آب، به دنبال توسعه بخش غواصی و گردشگری زیر آب است. برآورد می شود حدود ۲۵۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی برای غواصی به این منطقه سفر کنند. این پروژه در کوتاه مدت نقطه عطفی در بخش گردشگری «کوش آداسی» خواهد بود.»

به دلیل نگرانی های امنیتی و تنش های اخیر مسکو و آنکارا، ماه گذشته تعداد گردشگران خارجی ترکیه با ۲۸ درصد تنزل به پایین ترین سطح در ۱۷ سال گذشته رسید. تنش های ترکیه و روسیه به کاهش ۸۰ درصدی تعداد گردشگران روس منجر شده است . صنعت توریسم یکی از بخش های حیاتی اقتصاد ترکیه است. با توجه به بحران های سیاسی و حملات تروریستی در این کشور، صنعت گردشگری در ترکیه با خطر جدی مواجه است.

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد ??❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634