خانه / سفر زمینی ترکیه / از کجا شروع کنم / مقدمات سفر / پاسپورت(گذرنامه) / ثبت مهر خروج در پاسپورت و خروج از کشور (مرز رازی)

ثبت مهر خروج در پاسپورت و خروج از کشور (مرز رازی)

آخرین کاری که قبل از خروج از کشور باید انجام دهید ، ثبت مهر خروج از ایران است. برای اینکار اگر عوارض خروج از کشور را واریز کرده اید، خود و همراهانتان به سالن خروجی مراجعه کرده و در صف خروج بایستید . فیش و پاسپورت را به مامور مستقر در کیوسک خروج  ارائه کنید . در هنگام تحویل پاسپورت برای ثبت خروج، عینک آفتابی و کلاه را بردارید. اگر بدون خودرو شخصی سفر می کنید مسیر را ادامه داده و به سمت ترکیه بروید . رعایت صف و کامل بودن مدارک باعث می شود تا میزان معطلی شما در مرز بسیار کاهش یابد.  چنانچه ارزیاب مستقر در گمرک درخواست بازرسی وسایلتان را داشت، با وی همکاری کنید. اگر با خودرو شخصی قصد عبور از مرز دارید ، نیازی به عبور از گیت بازرسی بعد از ثبت مهر خروج نیست. به عبارت دیگر ، از همان راهی که آمده اید برگردید و از درب ورودی سالن مسافری (سالن ترانزیت) خارج شوید . سوار اتومبیلتان شده و در صف اتومبیلهای منتظر خروج از کشور بایستید. مدارک معافیت از پرداخت جریمه سوخت (یا مدارک پرداخت آن ) + بیجک خروج را به مامور هنگ مرزی که مسئول باز کردن گیت خروج از کشور است تحویل داده و پس از باز کردن گیت ، از ایران خارج و وارد فضای مشترک بین دو مرز شده و منتظر باز شدن گیت ورودی به کشور ترکیه بمانید . مرز های بازرگان و سرو نیز پروسه ی تقریبا مشابهی دارند .

در مورد ثبت مهر خروج از یک کشور و مهر ورود به کشور دیگر بسیار حساسیت بخرج دهید. عدم ثبت این مهر بعدا برایتان بسیار دردسر ساز خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مطلب مربوط به کسری مهر در پاسپورت را مطالعه بفرمایید .

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد ??❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634