خانه / تلفن همراه / رجیستر کردن گوشی تلفن همراه در ترکیه
اینترنت همراه در ترکیه

رجیستر کردن گوشی تلفن همراه در ترکیه

شاید در مسافرتهای کوتاه ، نیازی به تماس تلفنی نداشته باشید و بخواهید در این مدت از اینترنت و نرم افزار های ارتباطی برای تماس با خانواده استفاده کنید . برخی از دوستان هم هزینه های نسبتا بالای رومینگ را به جان می خرند و از خدمات اپراتور های داخلی بهره می برند. اما اگر مدت زیادی در ترکیه بمانید یا بدلائلی دائما در سفر باشید این روش کارآمد نخواهد بود.

رجیستر تلفن همراه در ترکیه

چاره ی کار استفاده از سیم کارت اپراتور های ترک است. اما این مسئله نیز پیامدهای خاص خود را خواهد داشت. ترکیه در قوانین مالیاتی بسیار سختگیر و در مبارزه با کالاهای وارداتی که قاچاق وارد کشور شوند بسیار جدی است. ما عادت داریم که گوشی قاچاق را بخریم و استفاده کنیم و مشکلی هم پیش نیاید اما در ترکیه چنین نیست .

اگر شما سیم کارت ترک بخرید و داخل گوشی همراه خود که از ایران برده اید بیندازید ، خدمات اپراتور مربوطه بعد از اندکی استفاده غیر فعال خواهد شد. این زمان بسته به اپراتور استفاده شده متغیر است و بین یکهفته تا دو ماه ممکن است طول بکشد . اما در روز های اول استفاده از سیم کارت ترک ، یک پیام کوتاه دریافت خواهید کرد که تاریخ دقیق مسدودی را به شما اعلام می کند.

برای اینکه خط شما مسدود نشود دو راه دارید :

اول اینکه یک گوشی تلفن همراه از خود ترکیه بخرید

دوم اینکه گوشی تلفن خود را در ترکیه رجیستر کنید و هزینه هایش را بپردازید.

برای این کار باید :

به دایره مالیاتی محل سکونت خود مراجعه کنید (Vergi Dairesi ) : با رجوع به اداره مالیاتی پس از پرداخت هزینه ۱۲۰ لیر ترک به صندوق و ارائه پاسپورت خود به همراه شماره Imei گوشی خود که با کد #۰۶#* قابل دستیابی است ، فیش پرداختی را تحویل گرفته و با در دست داشتن پاسپورت و کپی آن از صفحه اول و آخرین ورود ، به همراه فیش پرداختی اداره مالیاتی و شماره تلفن خود با رجوع به یکی از نمایندگی های اپراتور تلفن همراه خود در سطح شهر با پرداخت هزینه ای بین ۵۰ تا ۷۰ لیر ترک می توانید مراحل ثبت گوشی خود را به اتمام برسانید.

خرید گوشی موبایل از ترکیه

به تائید رسیدن این مرحله معمولا حدود ۵ روز کاری به طول می انجامد . معمولا اگر پیش از قطع شدن تلفن این مراحل را طی نمائید شاهد بسته شدن تلفن همراه خود نخواهید بود.

هر دو سال با پاسپورت خود تنها می توانید یک گوشی رجیستر نمائید.

اگر اقامت ترکیه ندارید تنها می توانید گوشی خود را با یک شماره رجیستر نمائید و آن نیز می بایست به نام شما باشد و با سیم کارت های دیگر کار نخواهد کرد.

اگر اقامت کشور ترکیه را دارید با ثبت گوشی خود می توانید آن را با تمامی سیم کارت ها استفاده نمائید. کپی مدرک اقامت  را به اپراتور تلفن همراه ارائه دهید.

وضعیت رجیستر گوشی خود را در سایت زیر با وارد نمودن شماره IMEI می توانید استعلام نمائید.

https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

با توضیحات فوق مشخص است که گوشی تلفن همراه که در ایران خریداری شده باشد با سیمکارت های ترکیه در مدت طولانی قابل استفاده نیست .

 

نحوه استفاده از امتیاز واردات گوشی موبایل مسافری

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد ??❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634