خانه / اطلاعات عمومی / سایز دقیق پای شما برای خرید کفش چه شماره ای است ؟

سایز دقیق پای شما برای خرید کفش چه شماره ای است ؟

اگر تا بحال مجبور شده اید در سفر ها برای کسی که خودش همراهتان نیست کفش بخرید، با مشکلات بعدی این کار آشنا هستید. این شخص ممکن است فرزند خردسال شما باشد یا همسرتان یا یکی از افراد فامیل. فرقی نمی کند ، معمولا بعد از آوردن کفش ، متوجه شده اید که سایزی را که خرید کرده اید، مناسب نیست و تمام زحماتی که کشیده اید با نگاه ناراضی صاحب کفش بر باد رفته است.

همین مسئله زمانی که بخواهید به کسی سفارش کفش بدهید نیز صادق است . واقعیت این است که اکثر ما سایز کفش واقعی خود را نمی دانیم . چه باید کرد ؟ در این نوشته به شما خواهم گفت که یکبار برای همیشه سایز کفش دقیق و مناسب فرد را پیدا کنید و با خیال راحت کفش مورد علاقه ، یا سفارش داده شده را بخرید.

ابتدا باید فرق سایز کفش اروپایی و آمریکایی را بدانید . ما ایرانی ها به سایز اروپایی عادت کرده ایم اما برخی مارکهای معتبر از سایز بندی آمریکایی استفاده میکنند. برای اینکه به رابطه بین این دو سایز پی ببرید به جدول زیر دقت کنید :

خوب . حال نوبت به تخمین سایز واقعی می رسد. ابتدا این مسئله را در نظر بگیرید که بهترین زمان برای خرید کفش، زمانی است که زیاد راه نرفته اید. معمولا به دلیل جریان خون در پاها، زمانی که خیلی راه رفته اید، پاها اندکی بزرگتر از اندازه ی واقعی هستند و اگر در این حالت کفش بخرید ، سایز بزرگتر از اندازه ی پا خواهید داشت که ممکن است اوایل صبح لق بزند (که معمولا ما با کف انداختن داخل کفش این موضوع را ماستمالی میکنیم)

حال فرض میکنیم شما در یک فروشگاه بزرگ کفش هستید و میخواهید برای فرد دیگری مناسب ترین سایز کفش را انتخاب کنید. ابتدا باید شخص مورد نظر ، پایش را اندازه بگیرد . با سانتی متر. دقت کنید که گفته شده پا را اندازه بگیرد نه کفش فعلی را که به پا دارد .این اندازه گیری باید دقیقا اندازه ی پا باشد و نحوه ی صحیح اندازه گیری در عکس نشان داده شده است . پا باید کاملا به زمین چسبیده باشد. اگر مشکل خم شدن هست میتوان از فرد دیگری کمک گرفت .

دو تصویر بالا اندازه گیری های اشتباه هستند یعنی اگر شخص بخاطر راحتی کار، طول کفش فعلی را اندازه بگیرد یا کفی داخل کفش را ملاک قرار دهد، نتیجه ی بدست آمده مطلوب نخواهد بود .

قسمت مشکل کار تمام شد. حال به تصویر زیر دقت کنید :

به عددی که به شما داده شده در مورد کودکان یک سانتی متر و در مورد بزرگسالان دو سانتی متر اضافه کنید(برای داشتن فضا برای راحتی انگشتان پا) . برای مثال فرض کنید اندازه ی پای شخص ۲۳ سانتی متر بوده است . عدد نهایی ۲۵ سانتی متر خواهد بود. حال از جدول زیر سایز مناسب را انتخاب کنید :

برای مثال بالا ، کفش سایز ۴۰ مناسبترین انتخاب خواهد بود . البته در نظر داشته باشید که این مطلب فقط در مورد پاهای استاندارد صادق است . اگر پای فردی بیش از حد پهن است یا استخوان کنار انگشت بزرگ وی بیرون زدگی دارد ، بهترین و عاقلانه ترین کار ، امتحان کردن توسط خود شخص و سپس خرید است.

 

برای کامل شدن اطلاعات در مورد سایز بندی پوشاک مطالب ریز نیز می تواند برای شما مفید واقع شود :

اگر در انتخاب سایز مشکل دارید و نمیدانید کدام سایز اندازه شماست این مطلب را بخوانید.

جدول بین المللی تبدیل سایز شلوار جین

چطور بدون نیاز به پرو کردن، شلوار جین بخریم ؟

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد ??❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634