خانه / سفر زمینی ترکیه / از کجا شروع کنم / مقدمات سفر / عوارض خروج از کشور / نحوه استرداد عوارض خروج در صورت عدم استفاده

نحوه استرداد عوارض خروج در صورت عدم استفاده

همیشه این احتمال وجود دارد که سفر شما در لحظات آخر کنسل شود . یک اتفاق پیش بینی نشده ، می تواند تمام برنامه ریزی سفر را تغییر دهد . در سفر های خارجی ، احتمالا شما عوارض خروج را نیز پرداخت کرده اید و با توجه به رقم نسبتا بالای عوارض، پیش بینی شده است که در صورت عدم خروج از کشور، وجه پرداخت شده را پس بگیرید .

 

توجه به نکات زیر برای استرداد عوارض خروج ضروری است :

  1. در صورت ثبت درخواست استرداد ، از همان لحظه ، پرداختی شما برای خروج از کشور فاقد اعتبار خواهد بود
  2. فقط عوارض خروجی که به طریق الکترونیکی پرداخت شده اند قابل استرداد هستند . بنابر این اگر خروجی را از طریق دستگاه پرداخت کرده اید از این طریق نمی توانید پس بگیرید .
  3. خروجی واریز شده برای هر شخص فقط به شماره حساب خود شخص واریز می شود. بنا بر این اگر شما خروجی تمام خانواده را پرداخت کرده اید ، استرداد مبالغ برای هر نفر و فقط به شماره حساب خود شخص انجام خواهد گرفت و استرداد یکجا ممکن نیست .
  4. برای استرداد ، باید حساب داشته باشید و شماره ی شبای حسابتان را وارد کنید . موکدا توصیه می شود تا حد امکان از شماره شبای حساب بانک ملی استفاده کنید
  5. پس از ثبت اطلاعات ، امکان تغییر وجود نخواهد داشت . پس در هنگام تایپ اطلاعات بسیار دقت کنید
  6. آدرس ایمیل (رایانامه) معتبر و فعال داشته باشید
  7. شماره تلفن همراه معتبر وارد کنید چون نتیجه و مراجل استرداد وجه به این شماره پیامک می شود
  8. شماره پیگیری قبض پرداختی را آماده داشته باشید . در صورتیکه آنرا یادداشت نکرده یا فراموش کرده اید ، از بانک صورتحساب بگیرید و این شماره پیگیری از طریق صورتحساب بانکی قابل دسترسی خواهد بود
  9. دقت کنید که تمام افرادی که برایشان درخواست استرداد وجه می کنید باید شماره حساب داشته باشند . اگر ندارند افتتاح حساب کنید

اگر تمامی شرایط فوق را دارید، برای ثبت درخواست استرداد عوارض خروج از کشور ، به این لینک بروید. با صفحه زیر مواجه خواهید شد :

روی عبارت ” ثبت درخواست استرداد وجوه خروج از کشور” کلیک کنید . فرمی ظاهر می شود که باید موارد خواسته شده را به دقت تکمیل کنید و منتظر بمانید تا مبلغ پرداخت شده به حساب شما واریز شود .

 

برای اطلاع از نحوه ی پرداخت الکترونیکی عوارض خروج ، “روشهای پرداخت عوارض خروج از کشور” را مطالعه فرمایید .

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد ??❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634