خانه / رجیستری موبایل مسافری / نحوه استفاده از امتیاز واردات گوشی موبایل مسافری

نحوه استفاده از امتیاز واردات گوشی موبایل مسافری

طبق قانون، هر شخص می تواند یکبار در سال یک گوشی تلفن همراه به عنوان مسافری وارد کشور نماید. عوارض گمرکی گوشی باید پرداخت و گوشی در سیستم مخابرات کشور رجیستر شود . در غیر اینصورت اگر شما از این گوشی استفاده کنید، بعد از سه ماه قطع شده و امکان استفاده نخواهید داشت.

افرادی که نیاز به وارد کردن و رجیستری گوشی ندارند می توانند این امتیاز را واگذار کرده و مبلغی توافقی بابت آن دریافت کنند. شخصی که این امتیاز را از شما می خرد، عوارض گمرکی گوشی وارد شده مازاد بر نیازش را می پردازد و این گوشی را با استفاده از امتیاز شما رجیستر کرده  و وارد بازار می کند.

بسیاری از دوستان در مورد عوارض و تبعات این کار سوال کرده اند. تا بحال منع و مشکل قانونی برای این کار وجود نداشته است . شما می توانید با ارائه ی عکس صفحه اول پاسپورت و یک شماره موبایل که به اسم خود شما و در دسترس باشد، درخواست فروش امتیاز کنید، ما عوارض گمرکی گوشی شما را پرداخت، و کارهای ثبت رجیستری آن را انجام می دهیم و در صورتیکه این مرجله با موفقیت انجام پذیرد، مبلغ مورد توافق به شماره کارت شما واریز می شود . برای حصول نتیجه بهتر و سریعتر ، موارد زیر را مورد توجه قرار دهید :

۱ – هر نفر در هر سال یکبار می تواند از این امتیاز استفاده کند، بنابر این اگر در سال جاری از این مورد استفاده کرده اید امکان استفاده مجدد نخواهید داشت . بدیهی است که با نو شدن سال (در سال ۱۳۹۹) مجددا امکان استفاده از این معافیت را خواهید داشت.

۲ – در پروسه ی ثبت گوشی، یک پیامک برای شماره ی اظهار شده ارسال می شود. این شماره حتما باید بنام خود فرد بوده و در دسترس باشد. بنا بر این اگر خط عنوان شده بنام خود شخص نباشد، به هیچ عنوان امکان ادامه ی کار وجود ندارد. و بر این اساس، برای افراد زیر ۱۸ سال که ثبت خط موبایل بنام آنها ممنوع است، امکان استفاده وجود ندارد.

۳ – این امتیاز از لحظه ی ورود به کشور فقط هشتاد روز قابل استفاده است و پس از آن باطل می شود. بنا براین صرفا در صورتیکه در سال جاری سفر خارج از کشور داشته اید و از آخرین ورود شما بیش از هشتاد روز نگذشته است، مجاز به استفاده خواهید بود .

۴ – در صورت تمایل ، می توانید عکس از صفحه اول پاسپورت را به همراه شماره موبایل(بنام صاجب پاسپورت) برای ما ارسال کنید.  در صورت رعایت موارد فوق یک پیامک برای شما ارسال خواهد شد. کد ثبت شده در پیامک را مجددا برای ما ارسال کنید و اگر در این مرحله نیز مشکلی وجود نداشته و ثبت با موفقیت انجام شود، بلافاصله از شما شماره کارت درخواست و مبلغ مورد نظر بحساب شما واریز می شود .

برای نتیجه گیری سریعتر لطفا موارد زیر را قبل از سفر مجددا مرور کنید :

از تاریخ آخرین برگشت شما بیش از هشتاد روز  نگذشته باشد.

شماره موبایل حتما (تاکید میکنم حتما) باید بنام صاحب پاسپورت باشد.

استفاده از امتیاز شما هیچگونه تبعات منفی ملی و قانونی نداشته و این کار کاملا قانونی و منطبق بر قوانین جاری کشور انجام می گیرد و در آینده نیز کوچکترین مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد. شما از یک حق قانونی که برای مسافر در نظر گرفته شده است استفاده می کنید

در صورت استفاده از این امتیاز، سال بعد مجددا می توانید استفاده کنید

در صورتیکه شرایط ذکر شده را دارا هستید، عکس از صفحه اول پاسپورت و شماره موبایل بنام صاحب پاسپورت را برای ما بفرستید تا اقدام شود

سایت ثبت رجیستری، بسیار پر ترافیک بوده و با قطعی های مکرر همراه است، برای دریافت پیامک ثبت صبور باشید و گوشی خود را روشن و در دسترس نگه دارید

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد ??❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

۷۲ دیدگاه

 1. سلام من یک خط دارم از سفر ترکیه تازه برگشاپتم ولی این کانال تلگرام نمی تونم ارتباط داشته باشم می خوام ریجستری رو بفروشم

  ارزش این مطلب
 2. trtravel@ یک کانال public هست چطور مشخصات را وارد نماییم؟ (برای فروش رجیستری)

  ارزش این مطلب
 3. لطفا آدرس کانال تلگرام تون رو اعلام کنید تا بعد از مسافرت اقدام کنم

  ارزش این مطلب
 4. مهدی فریاد

  سلام . سهمیه رجیستر خرید میکنید
  یک عدد دارم .

  ارزش این مطلب
 5. سلام
  من امسال یه گوشی خریدم و با پاسپورت ینفر دیگه و خط خودش ریجستر کردم و منتقی کردم به خط خودمالان که از سفر برگشتم میتونم معافیت ریجستری که خودم دارم رو استفاده کنم؟

  مادرمم همراهم بود ولی خطی بنامش نیست…اونو چطوری میشه فروخت؟

  شما آدرستون کجاست که حضوری خدمت بریم
  و قیمت خرید شما چقدر هست؟

  ارزش این مطلب
  • اگر گوشی با کد ملی شما و بنام شما رجیستر شده باشد در سال جاری مجددا امکان استفاده از این امکان را ندارید در غیر اینصورت ممکن است
   برای افراد بالای ۱۸ سال میتوانید یک خط اعتباری ارزان قیمت بنام بخرید و با همان رجیستر کنید
   در حال حاضر بخاطر تراکم تقاضاهای رسیده فعلا ما خرید نداریم و در صورت ادامه ی روند، از طریق کانال تلگرام اطلاع رسانی خواهد شد

   ارزش این مطلب
 6. حمید رضایی

  باسلام خدمت شما جناب اقای ضربی
  ممکنه بفرمایید چه تضمینی وجود داره بایت اینکه بعد از اتمام موفق امیز ثبت ریجستیری شما مبلغ مورد توافق رو به کارت ما واریز میکنید؟
  من و خانواده مسافر وان هستیم و اول مهر هم برمیگردیم بامید خدا

  ارزش این مطلب
  • سلام
   این کار بر اساس یک اعتماد دو طرفه هست . تضمین ما سی هزار نفری هستند که به ما اعتماد کرده اند و در کانال سالهاست همراه ما بوده اند و از خدمات ما استفاده کرده اند.
   چه تضمینی هست که بعد از اینکه ما مبلغ رو واریز کردیم شما رجیستر گوشی را به ما واگذار کنید ؟ همان تضمین را برای مورد قبلی هم در نظر بگیرید.
   البته فعلا ما بدلیل تراکم تقاضاهای رسیده خرید نداریم و در صورت ادامه ی روند از طریق کانال تلگرام اطلاع رسانی خواهد شد

   ارزش این مطلب
 7. نسیم مرتضی پور

  سلام
  من هم یک پاسپورت آماده دارم. آیا کسی هست امتیاز رو احتیاج داشته باشه. حدود ۲۰ روز از ورودم سپری شده.

  ارزش این مطلب
 8. رضا اهری

  با سلام و درود فراوان خدمت شما ، من دو تا پاسپورت دارم مال فرزندانم هستش و دو هفته از وردمان به کشور میگذره دو خط موبایل هم به اسم بچه هام هست ( با اینکه زیر ۱۸ سالن ولی موبایل دانش اموزی براشون گرفته ام ) امتیاز این دوتا پاسپورت را خریدار هستین ؟

  ارزش این مطلب
 9. با سلام از کجا بفهمیم که شما سال دیگه از این‌امتیاز‌سو استفاده نمیکنین اگه سال دیگه هم‌ بریم‌مسافرت

  ارزش این مطلب
  • رجیستری موبایل بر اساس کدهایی که به شماره همراه مسافر ارسال می شود انجام میگیرد . بنا براین هر زمان که کسی اقدام به رجیستری از طریق مشخصات شما بکند برای شما کدی توسط پیامک ارسال خواهد شد که بدون دادن آن کد از طرف شما رجیستری ممکن نیست – بنابر این بفرض محال اینکه ما کار و زندگی را ول کرده باشیم و شما را رصد کنیم که ببینیم کی به مسافرت می روید و برمیگردید و قصد سوء استفاده هم داشته باشیم عملا ممکن نیست

   ارزش این مطلب
 10. سلام من بعد از واردشدن از مرز رازی تاریخ ۹۸٫۵٫۲۹ یکی از دلال‌ها مرز خواست امتیاز من را بخره و شماره مبایل وکد ملی منو گرفت بعداز ارسال کد ملی و تلفن من به یه شماره ای بمن گفت که از امتیازات شما قبلا استفاده شده درصورتی که من هنوز نیم ساعت نبود وارد کشور شده بودم وآخرین بار ۲سال پیش از کشور خارج شده بودم لطفا راهنمایی کنید چگونه می تونم پیگیری کنم

  ارزش این مطلب
  • سلام – ممکن است در سال جاری در ایران گوشی خریده اید – اگر چنین نبوده است لطفا با ادمینهای کانال تلگرام ما تماس بگیرید

   ارزش این مطلب
 11. داداش معافیت ۸۰ دلاره اگه با دلار ۱۰ هزار تومن حساب کنی نه با دلار ۱۲ تومن ۸۰۰ هزار تومن میشه نه ۳۵۰ هزار تومن

  ارزش این مطلب
  • زندگی چقدر زیباتر میشه اگر خودمون رو ملزم به اظهار نظر در مورد موضوعاتی که اطلاع نداریم ، نکنیم

   معافیت گمرکی ۸۰ دلاره و اون سرجاشه و ارتباطی به امتیاز رجیستری موبایل نداره

   ارزش این مطلب
 12. سلام دوست عزیز
  چ تضمینی وجود داره که بعد از ثبت رجیستری شما مبلغ رو بریزید یا مشکلات قانونی برای ما به وجود نیاد، وقتی عکس پاسپورت و شماره رو دارید هزار و یک سوءاستفاده میشه انجام داد، اونم تو دنیای دیجیتال امروز، دور از جون شما البته،چون فقط یه شماره موبایل گذاشتید و حضوری شما رو نمیشناسم.
  ممنون میشم شفاف سازی کنید که با خیال راحت انجام بدیم،
  با تشکر

  ارزش این مطلب
  • سلام – میتونین حضوری تشریف بیارین دفتر و همونجا در حضور شما انجام بشه و همونجا هم تسویه میکنیم و یه قهوه هم به اتفاق افتخار بدین دور هم صرف کنیم

   ارزش این مطلب
 13. شماره موبایل حتما باید بنام شخص دارنده پاسپورت باشه اخه من موبایلم بنام مادرم هست ولی در دسترس کامل خودم

  ارزش این مطلب
 14. سلاممن قصد سفر به وان دارم برای رجیستری چجوری باید با شما ارتباط برقرار کنم ؟ ممنون

  ارزش این مطلب
  • بعد از برگشت از سفر از طریق ادمینهای کانال تلگرام در ارتباط باشید

   ارزش این مطلب
 15. سلام . شماره تماس برای ارتباط با شما و هماهنگی ریجستری ؟؟؟؟

  ارزش این مطلب
 16. نظر من اینه که مالیات گوشی برای ما میاد.بیشتر از پولی که پرداخت میشه مالیات باید بدیم به دولت

  ارزش این مطلب
  • ابدا اینطور نیست – مالیات و عوارض گمرکی در همون لحظه ی ثبت پرداخت میشه و هیچ رقمی برای صاجب امتیاز منظور نمیشه

   ارزش این مطلب
 17. سفر به عراق هم مشمول میشود؟

  ارزش این مطلب
 18. من ۱۸ مرداد فصد سفر به ترکیه را دارم میخواستم ببینم که اگر بخواهم مبلغ را دریافت کنم امکانش هست یا خیر
  و من یه فرزند ۱۳ ساله دارم که شماره ندارد برای اون چطوری میتونم از این طرح استفاده کنم

  ارزش این مطلب
  • این مسئله مربوط به بعد از سفر هست – بعد از برگشت اگر در سال جاری رجیستری موبایل انجام نداده باشید می توانید استفاده کنید – برای افراد زیر ۱۸ سال به دلیل اینکه امکان ثبت شماره موبایل بنامشان وجود ندارد قابل استفاده نیست

   ارزش این مطلب
 19. سلام من اول تیر رفتم و اول شهریور هم میرم فاصله سفرم سه ماه نمیشه میتونم از این امتیاز استفاده کنم

  ارزش این مطلب
 20. چرا در سایت همتا و گمرک مهلت ۳۰ روز قید شده نه ۳ ماه؟

  ارزش این مطلب
  • این سوال رو باید از مدیران آن سایتها بپرسید

   فعلا که سه ماه قابل انجامه

   ارزش این مطلب
 21. سلام
  فقط مساله اینجاست که تغییر مالکیت به شماره جدید اتفاق می افته یا در شبکه گوشی رجیستر شده به نام صاحب پاسپورت باقی می مونه؟

  ارزش این مطلب
  • با نام صاحب پاسپورت گوشی ترخیص می شود و موقع خرید توسط شخص ، بنام وی رجیستر می شود

   ارزش این مطلب
 22. سلام وقتتون بخیر
  من دارم میرم ترکیه وامسال اردیبهشت ،ازداخل ایران گوشی خریدم وداخل ایران رجیستر کردم ،آیا دیگه نمیتونم گوشی دیگه ای رجیستر کنم؟

  ارزش این مطلب
  • سلام – نه رجیستری داخل ایران صرفا یک تغییر نام بنام خودتان است و از این امتیاز می توانید استفاده کنید

   ارزش این مطلب
 23. سلام کاش زودتر اطلاع داده بودین من ده فروردین از سفر یرگشتم و بیش از سه ماه شده کاش زودتر اطلاع رسانی میکردید

  ارزش این مطلب
 24. سلام حتمآ باید سفر رفته باشیم تا بتوانیم استفاده کنیم

  ارزش این مطلب
 25. با سلام جناب ضربی
  شما فقط کد ملی و شماره تلفن خواستید از کجا معلوم میشه که طی سال جاری طرف مسافرت خارجی داشته؟

  ارزش این مطلب
 26. سلام ببخشید الان که قانونش ۳ سال یکباره درسته ؟

  ارزش این مطلب
 27. سلام من کجا باید عکس پاسپورت و شماره موبایل ارسال کنم؟

  ارزش این مطلب
 28. سلام ببخشید عکس از صفحه اول پاسپورت و شماره تلفن کافیه؟یا حضورا باید اقدام کنیم؟

  ارزش این مطلب
 29. با سلام
  یه سوال داشتم
  مجموعه شما میتونه از اپل استور استانبول برامون خرید کنه و وان تو هتل تحویلمون بده؟؟؟ یا جوری هماهنگ کنیم که وقتی رسیدیم وان بصورت پستی برامون ارسال بشه به ادرس هتل و تحویل بگیریم؟؟

  ارزش این مطلب
 30. سلام.اگر بنده گوشی مسافری داشته باشم که نیاز به رجیستر داشته باشه ، شما برای انجام رجیستر گوشی مسافری توسط امتیازی که از مسافران دیگر ۳۵۰/۰۰۰ تومن خریده اید چقدر دریافت میکنید؟

  ارزش این مطلب
 31. سلام وقت بخیر
  ببخشید بنا به توضیحی که در شماره ۵ فرمودین آیا علاوه بر دریافت ۳۵۰ تومن دو شب رایگان در وان هم هست؟

  ارزش این مطلب
  • نه – شما ۳۵۰ تومن بابت هر نفر از ما دریافت می کنید.

   میتوانید بجای گرفتن این مبلغ دو شب در هتل رایگان بمانید

   البته روال به این صورته که شما مبلغ هتل رو پرداخت می کنید و بعد از برگشت از سفر اگر رجیستری شما موفق بود این مبلغ بشما عودت داده میشه

   ارزش این مطلب
 32. سلام وقت بخیر الان من میخوام ریجسترم به شما بفروشم شماره به من بدید با شما تماس بگیرم

  ارزش این مطلب
  • سلام – از طریق آی دی مدیران کانال تلگرام در تماس باشید

   ارزش این مطلب
  • منظورتون از شماره موبایل چیه؟خط خارجی یا همونی ک استفاده میکنیم؟

   ارزش این مطلب
 33. سلام
  آیا سفر زمینی هم مورد قبول است؟

  ارزش این مطلب
 34. آقا رضا سلام و روز بخیر
  در خصوص قیمت گوشی در ترکیه میشه اطلاع رسانی بفرمایید و اینکه آیا از ایران ارزانتر است؟

  ارزش این مطلب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634