خانه / اطلاعات عمومی ترکیه / برای آرامش خیال در سفر های خارجی، هنر “نه ” گفتن را بیاموزید!

برای آرامش خیال در سفر های خارجی، هنر “نه ” گفتن را بیاموزید!

⚠️ در اکثر مرزها (بخصوص در مرزهای زمینی) افرادی هستند که شغلشان رد کردن اجناس خرده از مرز است. این افراد از هر راهی برای بردن بارهایشان (که معمولا بسیار بیشتر از سقف مجاز برای یک نفر است) استفاده می کنند.

❇️ ممکن است با رسیدن شما به مرز ورودی، این افراد از شما بخواهند که بسته ای را برایشان از مرز رد کنید. و سعی کنند با برانگیختن احساسات نوعدوستی شما، جنسی را تحویلتان بدهند و برای رسیدن به هدفشان از ترفند های خاصی مانند همزبان بودن، همشهری، هموطنی و….. استفاده کنند.

⛔️ بسیار محکم و قاطعانه به این افراد نه بگویید. حتی اگر خودتان هیچ باری به همراه نداشته باشید.

❇️ به خاطر داشته باشید که مسئولیت جنسی که قبول میکید در گمرک به عهده ی شماست و ممکن است اجناس قاچاق در بسته وجود داشته باشد و به دردسر بیفتید و در آنصورت حتی اثری هم از صاحب بار نخواهید یافت یا کلا منکر ماجرا خواهند شد.

❇️ حتی اگر در بهترین حالت اگر هیچ مشکلی هم پیش نیاید، این کار اگر ضرری هم متوجه شما نکند (که معمولا میکند)، سودی برایتان نخواهد داشت. بسیاری از هموطنانی که یک مسافر کاملا عادی بوده اند بخاطر قبول کردن بار از چنین افرادی و پیدا شدن کالای ممنوعه یا قاچاق هم اکنون در کشور خودمان یا کشور های دیگر زندانی هستند (یا جریمه های سنگین پرداخت کرده اند). 

⛔️ پس بخاطر داشته باشید، اعتماد به این افراد در مرز ها اکیدا ممنوع! شما باربر کسی نیستید. با کمی دقت و رعایت نکات ایمنی میتوانید سفری بدون دغدغه و با امنیت خاطر داشته باشید. 

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره rasouli

۱ دیدگاه

 1. اصولا باید گفت: سری را که درد نمی کنه چرا باید اصلا دستمال بست؟
  چرا وقتی میشه با یک نه ساده، از سال ها پشیمانی جلوگیری کرد، فرار کرد؟

  امام على علیه السلام : کسى که به نااهل احسان کند، به احسان ستم کرده است.

  امام صادق علیه السلام: نفرین خدا بر آنان که راه خیر و خوبی را می بندند، پرسیدند: چه کسانی چنین اند؟ فرمود: کسی که به او خوبی می کنند و او کفران می ورزند، آنگاه صاحب نعمت به دیگری احسان نمی کند.»

  برای بعضی ها، خوبی کردن مثل این هست که با دست خودشون، سم بخورند…. خواهش می کنم به هر کسی، خوبی نکنین، که حال و روزتون بشه مثل منی که هر دقیقه آرزوی مرگ می کنم… زمان هیچ وقت به عقب برنمی گرده تا اشتباهی را که از روی نیت خوبتون کردید، جبران کنین…

  ارزش این مطلب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634