خانه / اطلاعات عمومی / Outlet یعنی چه؟ خرید از فروشگاه های آوت لت

Outlet یعنی چه؟ خرید از فروشگاه های آوت لت

اگر اهل گشت و گذار و خرید (بخصوص خرید پوشاک) از کشورهای خارجی باشید احتمالا تا بحال بارها با کلمه Outlet برخورد کرده اید . Out let  به چه معنی است ؟ آیا خرید از فروشگاههای آوت لت بصرفه است ؟ در این نوشته سعی خواهیم کرد تا شما را با مفهوم و کاربرد این عبارت آشنا کنیم .

اگر بطور خلاصه بخواهم توضیح دهم Outlet  یعنی فروشگاهی با فروش بقیمت حراجی اجناس. حراجی دائم البته ! اما جراجی Outlet چه فرقی با حراجی های عادی فروشگاهها دارد و اصولا چه دلیلی دارد که تولید کننده ای محصولاتش را دائم با تخفیف ارائه کند و این اجناس چه فرقی با جنسهای همان برند در فروشگاههای عادی یا غیر آوت لت دارد ؟

ابداع کلمه ی آوت لت بخاطر فروش جنسهای معیوب یک کارخانه بود . در کشور خودمان نیز هنوز می توانید مواردی از این دست را مشاهده کنید مثلا کارخانه تولید مواد غذایی، کیکی با شکل خرس تولید می کند. به دلایل مختلف در خط تولید ممکن است برخی کیکها شکل کامل محصول را نداشته یا در هنگام بسته بندی شکا آنها خراب شود. این محصولات به لحاظ کیفیت و مزه، دقیقا همان جنس اصلی هستند اما چون شکل آنها خراب شده است بقیمتی پایین تر از قیمت محصول سالم به فروش می رسند (که معمولا این موارد اختصاص به کارکنان همان کارخانه دارد) .

اما در دنیای امروزی کلمه Outlet مفهوم دیگری دارد. در فروشگاههای پوشاک آوت لت، جنس معیوب و ناقص یا دست دوم فروخته نمی شود. اجناس نو هستند و قابل استفاده اما ترند نیستند. یعنی چه ؟

بطور مثال برند MANGO در ماه سپتامبر Collection جدید ارائه می کند ، در چنین زمانی، Collection قدیمی را با قیمتی بسیار پایین تر می فروشد . چرا ؟ به دو دلیل واضح. اول بخاطر اینکه هزینه انبار داری بابت این احناس ندهد و به نوعی از شرشان خلاص شود ، دوم اینکه معلوم نیست اگر این اجناس تا سال بعد بمانند همچنان مد روز باشند و بشود فروختشان. بنا بر این اگر چنین اجناسی هر چه سریعتر فروخته شوند (هر چند با قیمت پایین تر) بصلاح تولید کننده خواهد بود.

بنا براین در فروشگاههای Outlet روی هر جنسی که دست بگذارید جنس با تخفیف است . البته بشرطی که زیاد در بند ترند بودن لباس نباشید . یعنی انتظار نداشته باشید که حتما لباس فصل بخرید. اما لباسهای خوبی گیرتان خواهد آمد.

معمولا برند های مختلف، فروشگاههای آوت لت را در کنار همدیگر احداث کرده اند و به این صورت، مراکز خرید Out let  به وجود آورده اند. در شهر های بزرگ ترکیه مانند استانبول ، آنتالیا، آنکارا ، سامسون و …. می توانید مراکز خرید بزرگ متشکل از چندین فروشگاه از برندهای معتبر پوشاک ترک ببینید که همگی فروشگاههای Outlet هستند. تنها عیب بزرگ مراکز خرید Outlet اینست که در شهر های کوچکی مثل وان وجود ندارند !

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد 🌹🌹❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634