خانه / اطلاعات عمومی ترکیه / کلاس آموزش فارسی به مغازه‌داران وان ترکیه برای ارائه خدمات بهتر به گردشگران ایرانی

کلاس آموزش فارسی به مغازه‌داران وان ترکیه برای ارائه خدمات بهتر به گردشگران ایرانی

مغازه‌داران شهر “وان” در شرق ترکیه برای ایجاد ارتباط بهتر با گردشگران ایرانی درخواست تاسیس کلاس‌های آموزش زبان فارسی را داده‌اند و این کلاس‌ها با همکاری دو نهاد بازرگانی ترکیه در فاز نخست خود آغاز به کار کرده است.

به نقل از وب سایت روزنامه “حریت” ترکیه، در پی ورود انبوه توریست‌های ایرانی به شهر وان که غالبا از طریق مرزهای زمینی برای گردش و خرید وارد این شهر می‌شوند، مغازه‌داران و صاحبان مشاغل در این شهر برای ارایه سرویس بهتر به این گردشگران، اقدام به شرکت در کلاس‌های آموزش زبان فارسی تموده اند.

این کلاس‌ها در فاز نخست با شرکت بیش از ۱۰۰ نفر آغاز به کار کرده است. این کلاس‌های آموزش فارسی با همت دو نهاد “اتاق بازرگانان و صنعتگران” استان وان و نیز آژانس توسعه آناتولی شرقی ترکیه، دایر شده است.

“ییلماز تکین” هماهنگ کننده تاسیس این کلاس‌ها درباره تاسیس آن گفته است: “این کلاس‌ها با هدف آموزش توامان زبان‌های فارسی و انگلیسی به صاحبان مغازه‌ها و فروشگاه‌ها با هدف ارایه سرویس بهتر به گردشگران ایرانی، دایر شده است….

همچنین صنعتگران و هنرمندان ما باید بتوانند با دانستن زبان فارسی احترام بیشتری به گردشگران ایرانی بگذارند. ما می‌خواهیم سهم هر چند اندکی در توسعه روابط دوستانه و تاریخی هزاران ساله بین دو کشور ایران و ترکیه داشته باشیم.” او افزوده است: در ماه‌ها و سال‌های گذشته آمار ورود گردشگران ایرانی به شهر وان افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.”

“عثمان اصلان” که بیش از ۱۰ سال است در شهر وان مغازه دارد درباره انگیزه خود از حضور در کلاس آموزش زبان فارسی گفت: “می‌خواهم با دانستن این زبان با گردشگران ایرانی به زبان خود آنها صحبت کنم و خوش آمد بگویم. ما با دانستن زبان فارسی به زبان مادری گردشگران ایرانی به آنها خدمت می‌کنیم و می‌توانیم بهتر شهرمان را معرفی کنیم… ما به کمک مربیان این آموزشگاه در حال یادگیری بهتر زبان فارسی هستیم وپیشرفت خوبی داشته‌ایم و تا کنون توانسته‌ایم  لغاتی پرکاربرد و مصطلح فارسی در زندگی روزمره را فرا بگیریم.”

“مصطفا ایشیک” تاجر اهل وان هم قدردان مقامات ترکیه  بابت تاسیس این کلاس‌هاست و معتقد است: ” این دوره‌ها فرصتی عالی است که بتوانیم به نام شهر و کشورمان از گردشگران ایرانی استقبال بهتری داشته باشیم.”

او افزود:” ما به عنوان تاجر می‌خواهیم از این فرصت استفاده کنیم و زبان فارسی و لغات پرکاربرد روزمره را فرا بگیریم. امیدوارم بتوانم با فراگیری فارسی با گردشگران ایرانی شهر وان با زبان خودشان صحبت کنم.”

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره رضا ضربی

تفاوت زیادی با بقیه آدمها ندارم . بغیر از اینکه دوست دارم تجربیات سفرم را دیگران نیز بدانند و راحت تر سفر کنند کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634