خانه / سفر زمینی ترکیه / مقدمات سفر / حداقل هزینه های سفر / حداقل هزینه سفر به وان چقدر است؟(تابستان۱۳۹۸)
برآورد هزینه های سفر به وان ترکیه
سفر به وان

حداقل هزینه سفر به وان چقدر است؟(تابستان۱۳۹۸)

اکثر سوالهایی که دوستان میکنند مستقیم یا غیر مستقیم مربوط به بحث “هزینه” های سفر به وان است. هر چند که هزینه هر نفر به نفر دیگر متفاوت است اما در این پست سعی داریم هزینه های پایه یعنی حداقل پولی را که یک نفر باید خرج کند را توضیح دهیم.

توجه به این نکته ضروریست که در اکثر موارد ، وقتی دو نفر یا بیشتر با هم مسافرت میکنند ، خیلی از هزینه ها (پس از سرشکن کردن بر تعداد نفرات) پایین تر از هزینه ی مسافرت انفرادی است. برای مثال شما ممکن است مجبور شوید برای مسافتی اتومبیل دربست کرایه کنید که در این صورت، با بیشتر بودن تعداد نفرات، هزینه انفرادی هر نفر پایین خواهد آمد.

اما در کل سفر به وان میتواند یکی از کم هزینه ترین مسافرتهای خارجی شما باشد . حتی پایین تر از هزینه مسافرت و اقامت به یکی از شهرهای استان همجوار خودتان! و زمانی که بدانید با سفر به وان ، علاوه بر یک مسافرت خوب و به یاد ماندنی ، می توانید با خرید های ارزان و بصرفه ، کلی در هزینه های خرید سالیانه صرفه جویی کنید ، جذابیت موضوع برایتان بیشتر خواهد شد .

هزینه دریافت پاسپورت : شاید بنظر دوستانی که زیاد مسافرت خارجی می روند ، این قسمت زائد بنظر بیاید اما خانواده ۵ نفره ای که برای اولین بار میخواهد مسافرت ارزان خارج از کشور را تجربه کند باید هزینه صدور پاسپورت را نیز در نظر بگیرد .

هزینه دریافت پاسپورت برای هر نفر را با تمام مخلفات( تهیه عکس – فیش های واریزی به بانک – هزینه پلیس +۱۰ و هزینه پست و رفت و آمد های خودتان) را حدودا ۱۵۰ هزار تومان در نظر بگیرید . برای دریافت پاسپورت (بعد از تحویل مدارک) یکهفته ای هم باید منتظر بمانید .

هزینه کاپوتاژ خودرو ، گواهینامه بین المللی ، کارت بین المللی خودرو ، پلاک ترانزیت و برچسب IR : این بند مخصوص عزیزانی است که میخواهند با خودرو شخصی به مسافرت وان بروند و دوستانی که از وسیله نقلیه عمومی استفاده میکنند این هزینه را نداشته و در عوض هزینه های ایاب و ذهاب (بلیط یا کرایه اتومبیل)خواهند پرداخت .

هزینه کاپوتاژ خودرو با مخلفات را حدودا هفتصدصد و پنجاه هزار تومان در نظر بگیرید . این هزینه برای بار اول است و در دفعات بعدی شما هزینه صدور پلاک را نخواهید پرداخت .

 

هزینه بیمه خودرو : برای مسافرت به وان با خودرو شخصی ، بیمه اجباری است . در مورد بیمه در پست مربوطه توضیح کامل داده شده . هزینه آن بین ۶۰۰ هزار تومان(۱۵ روزه ایرانی)  تا ۲۲۰ لیره (بیمه ی سه ماهه ترکیه) است . این هزینه نیز صرفا برای افرادیست که با ماشین خودشان مسافرت می کنند.

هزینه عوارض خروج از کشور : این هزینه برای هر نفر ، بسته به تعداد مسافرتها در یکسال متفاوت است. افرادی که برای اولین بار در سال شمسی مسافرت خارج از کشور می روند باید برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان عوارض خروج از کشور بپردازند. این هزینه برای بار دوم ۳۳۰ هزار تومان و برای بار سوم و دفعات بعدی ۴۴۰ هزار تومان است .

 

هزینه مسافرت تا لب مرز :

الف – سفر تا شهر خوی. از آنجائیکه من از محل فعلی شما خواننده گرامی وبلاگ اطلاع ندارم ، زحمت این قسمت را خودتان بکشید و با توجه به نوع وسیله ای که تا خوی سفر میکنید برآورد هزینه بفرمائید. خوی در استان آذربایجان غربی واقع است و برای رسیدن به آن از طریق شهر تبریز می توانید یکی از مسیرهای

تبریز – صوفیان – مرند – خوی

یا

تبریز – صوفیان – شبستر – سلماس – خوی

و اگر از طریق ارومیه یا کردستان یا بقیه استانهای واقع در جنوب و جنوب غربی کشور مسافرت میکنید از طریق

ارومیه – سلماس – خوی

 

را انتخاب بفرمائید .

———————————————————————–

ب – هزینه سفر از خوی تا مرز زمینی رازی : اگر خودرو شخصی ندارید باید هزینه مسافرت از شهر خوی تا دم مرز رازی را نیز بحساب بیاورید . این هزینه بسته به انصاف راننده بین ۵۰ تا صد هزار تومان برای یک سواری است (۴ نفر)

البته اگر ساعت درست رسیدن به مرز را برنامه ریزی نکرده باشید شاید مجبور شوید شبی را نیز در خوی بیتوته کنید که به هزینه هایتان افزوده می شود . این مطلب برای افرادی که می خواهند بیمه خودرو را در مرز تهیه کنند بسیار اتفاق می افتد (پست مربوط به بیمه را مطالعه فرمائید)

هزینه پارکینگ و کپی مدارک : اگر با خودرو شخصی مسافرت کنید باید کپی از پشت و روی برگه کاپوتاژ و کارت ماشین را همراه داشته باشید در غیر اینصورت دوستان عزیزی که در مرز دکه دارند زحمت این کار را (البته با هزینه ای بسیار بیشتر ) برای شما خواهند کشید. اگر با خودرو شخصی تا دم مرز رفته و قصد دارید از آن به بعد با خودرو عمومی سفر کنید باید هزینه ای (حدود ۸ هزار تومان برای هر۲۴ ساعت) برای استفاده از پارکینگ مرز پرداخت کنید.

ج – هزینه سفر از مرز تا شهر وان : چنانچه با ماشین شخصی به وان نمی روید ، بعد از خروج از مرز تاکسیهای ون ترکیه در انتظار شما هستند . آنها با دریافت  ۲۵ لیره برای هر نفر ، شما را تا هر جای وان که بخواهید می رسانند . این رقم ، هزینه ایست که موقع برگشت هم همین مقدار است . بنابراین برای رسیدن به شهر وان و برگشت تا لب مرز برای هر نفر  ۵۰ لیره نیاز دارید ( ۲۵ لیره برای هر نفر، تنها مقدار پول ترکیه است که شما تا وان نیاز خواهید داشت . از بردن لیره اضافی خودداری کنید و ارز مورد نیاز را به دلار ببرید)

اگر بخواهید میتوانید با تاکسیهای ترکیه از خوی تا وان یکسره سفر کنید . کرایه این تاکسیها (در حال حاضر) ، ۶۰۰۰۰ تومان است.

همچنین میتوانید با مبلغ ۹۵ هزار تومان مستقیما از تبریز به وان بروید.

—————————————————————————————————

هزینه اقامت (کرایه هتل) در وان : پس از اینکه به وان رسیدید ممکن است خستگی و استرس شهر غریب شما را وادار کند که حاضر شوید پول بیشتری بپردازید، چنین نکنید، با کمی گردش و جستجو خواهید توانست مکان مناسبی بیابید . البته توصیه ی همیشگی ما رزرو هتل قبل از سفر بوده و هست . این کار باعث صرفه جویی در زمان ارزشمند سفر شما و هزینه های سفر خواهد شد. بطور متوسط هزینه اقامت در یک هتل سه ستاره بسیار معمولی برای هر نفر حدود ۵۰ لیر است اما با صرف کمی هزینه ی بیشتر میتوانید یک هتل ۴ ستاره عالی بگیرید.  هتل از مواردی است که هر چه تعداد افراد در یک اتاق بیشتر بشود ، هزینه انفرادی هر شخص کاهش خواهد یافت . صبحانه های معروف و مفصل وان همراه قیمت اقامت شما محاسبه شده است (برای صبحانه هزینه ای نخواهید پرداخت)

———————————————————————————–

هزینه خورد و خوراک : از آنجائیکه این هزینه بستگی کامل به اشتها و قدرت جیب مسافر دارد برآوردش کمی مشکل است اما هر نفر با ۱۵ تا ۲۰  لیره میتواند یک وعده غذای کامل (ناهار – شام) را نوش جان کند . هزینه های آب معدنی مورد نیاز و هله هوله ی مصرفی را نیز برای هر نفر روزی ۵ لیره در نظر بگیرید.

افرادی که با خودرو شخصی مسافرت میکنند می توانند با بردن خوراک دو سه روزه ، این قسمت را از بیخ و بن! صرفه جویی کنند .

هزینه ایاب و ذهاب : برای رفت و آمد در داخل شهر تاکسی را فراموش کنید. هزینه تاکسی در ترکیه بسیار بالاست . برای ایاب و ذهاب میتوانید از مینی بوسهایی که در خیابانهای مرکز شهر ایستگاه دارند ( با کمی پرس و جو )استفاده کنید. کرایه این مینی بوسها برای هر نفر ۲ تا ۵ لیره است. البته در شهر وان، بخصوص برای افرادی که صرفا به قصد خرید می روند نیازی به استفاده از وسیله ی نقلیه نیست و برای این دسته از دوستان، هزینه ی ایاب و ذهاب در داخل وان صفر است.

دوستانی که ماشین می برند از این هزینه معاف هستند . البته دقت کنید که بنزین مصرفی را مدیریت کنید تا شما را به مرز بازگرداند والا مجبور به زدن بنزین حدود لیتری ۷ لیره خواهید بود !

هزینه ورودیه ها و بلیط ها : اگر صرفا برای خرید به وان می روید ، این بند شامل حال شما نخواهد شد . اما اگر از آن دسته افرادی هستید که به دیدن مکانهای دیدنی و آثار باستانی علاقمند هستید برای بلیط و ورودیه چنین اماکنی نیز باید دست به جیب شوید. معمولا هزینه چنین مواردی بین ۵ تا ۱۰ لیره برای هر نفر است .

خوب …. این بود هزینه های حداقلی ، دوستانی که به وان سفر کرده اند میدانند که مسافر وان (بخصوص اگر خانم باشد یا حداقل یک همراه خانم داشته باشد ) در میان دریای خرید موج سواری خواهد کرد .

میزان هزینه ای که برای خرید در نظر میگیرید بستگی به تعداد دلارهای خوشرنگی است که در جیب دارید. تا دلتان می خواهد و بودجه تان اجازه میدهد، بخرید ، اما میزان سقف کالای همراه مسافر در گمرک را نیز در نظر داشته باشید (هر پاسپورت ۸۰ دلار).

از مسافرتتان لذت ببرید . تجربه شخصی من نشان داده که (در حال حاضر) یک مسافرت سطح معمولی به وان (بدون احتساب خرید ها) روزی (هر ۲۴ ساعت) حدود دویست هزار تومان هزینه دارد. حال ماشین حساب را بردارید و بسته به نوع سفرتان ، هزینه هایش را حساب کنید . برای راحتی کارتان ، هر لیر را ۲۴۰۰ تومان در نظر بگیرید (قیمت لیر بسیار متغیر است و برای اطلاع از قیمت روزانه ی ارز با کانال سفر زمینی ترکیه در تلگرام همراه باشید) .

چنانچه سوال یا ابهامی برایتان بوجود آمد ، می توانید از طریق کانال تلگرام به آدرس TrTravel@ ، در کوتاهترین زمان، پاسخ خود را دریافت کنید .

خواندن مطلب زیر نیز توصیه می شود :

محاسبه سرانگشتی هزینه های سفر به ترابزون با خودرو شخصی

 

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد 🌹🌹❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

۷۰ دیدگاه

 1. سلام
  خواستم بپرسم چطور به هنگام برگشت تفاوت بین کالای خریداری شده و وسایل شخصی رو متوجه میشن؟ چون من وسایل شخصی به اندازه یک چمدون میخوام با خودم ببرم
  و اینکه صرافی معتبر برای تبدیل دلار به لیر معرفی میکنید
  ممنون

  ارزش این مطلب
 2. سلام من با دوستام اولین باره میخوایم بریم و ماشین نداریم پاسپورتم نداریم چقدر پول داشته باشیم میتونیم اقدام به سفر کنیم ؟؟

  ارزش این مطلب
  • سلام – همین پستی که کامنت گذاشتین اگر کامل مطالعه بفرمایید تمام ریز به ریز هزینه ها رو توضیح هست

   ارزش این مطلب
  • سلام.ماشین رو توی خوی بذاریم با ون بریم وان بهتره یا اینکع با ماشین تا مرز سرو بریم و از اونجا یا ون بریم؟

   ارزش این مطلب
   • این دو تا مسیری که گفتین با هم نمیخونه – چون خوی به مرز رازی نزدیکه نه مرز سرو – در مورد مرز ها و فاصله هاشون توضیح کافی در سایت هست لطفا مطالعه بفرمایید

    ارزش این مطلب
 3. سلام ببخشید برای مسافرت ۶ یا ۷ نفره به وان توصیه میکنید خونه کرایه کنیم برای ۴ شب یا هتل بگیریم؟
  می خواهیم در هزینه ها صرفه جویی کنیم. شما می تونید برامون خونه بگیرید و همچنین مراکز تفریحی وان را هم بفرمائید.
  ممنون و متشکر

  ارزش این مطلب
 4. با سلام
  مطالب عالیه.کلی اطلاعات میده.
  وقتی از تبریز تور می گیریم ، بهتره هتل در شهر باشه یا اطراف دریاچه؟

  ارزش این مطلب
  • سلام
   بستگی داره هدف از سفر چی باشه – اگر صرفا برای خرید می روید هتلهای مرکز شهر – اما اگر هدف تفریح و تمدد اعصاب و لذت بردن از طبیعت باشد هتلهای اطراف دریاچه

   ارزش این مطلب
 5. با سلام و خسته نباشید
  من میخواهم برای زندگی به شهر وان بروم ابتدا یک هفته ای برای دیدن و تحقیق در مورد اجاره منزل بطور کلی چند مدت میتوانم بمانم ؟ و آیا همچنین کاری میسر است ممنون میشم راهنمایی کنید

  ارزش این مطلب
 6. با سلام خدمت جناب ضربی عزیز

  می خواستم بپرسم اینکه فرمودید برای هر نفر یه هتل سه ستاره معمولی ۵۰ لیر میشه  فاصله اش تا هتل چهارستاره چقدر فرقشه یعنی قیمت کف یه هتل چهار ستاره چقدر تموم میشه  ( منظور اینکه رزرو کنیم از قبل) 

  ارزش این مطلب
  • بستگی داره به کیفیت هتل
   هتل چهار ستاره از ۶۰ لیر هست به بالا

   بهترین هتل چهار ستاره وان هم که هالدی باشه حدود نود لیر هست برای هر نفر در هر شب

   ارزش این مطلب
   • سلام جناب ضربی ، ممنون از راهنمائیهای خوبتون . میشه لطفا بفرمایید ایا اپارتمان یا سوییت شخصی هم هست وچه قیمتی داره واینکه امنیت داره یا نه؟ و در صورت امکان در مورد سفر به استانبول هم راهنمایی بفرمایید متشکرم

    ارزش این مطلب
 7. سام ممنون از اطلاعات خوبتون

  فقط یه سوال، ما فقط ۸۰ دلار میتونیم خرید داشته باشیم؟؟ خیلی کمه که قبلا ۳۰۰ دلار بود

  ارزش این مطلب
 8. با سلام و خسته نباشید من برای ١کی ٢هفته میخوام بصورت زمینی به ترکیه سفر کنم و شهر به شهر رو بازدید کنم کجا میتوانم اطلاعات کامل برای این کار را پیدا کنم که به روز باشد
  اگر امکانش باشد بصورت مستقیم با خود شما مکاتبه داشته باشم و چند دقیق ای از وقت با ارزششتون رو بگیرم

  ارزش این مطلب
  • سلام . بستگی داره به مسیر و شهر های انتخابی – در سایت و کانال سفر زمینی به ترکیه میتوانید مطالب به درد بخوری در این زمینه بیابید و از طریق کانال تلگرام میتوانید با من در ارتباط باشید

   ارزش این مطلب
 9. سلام خسته نباشید برای یه مسافرت طولانی مدت میخوام برم شهر های مختلف ترکیه از جمله شهر وان ک چند هفته میخوام اونجا بمونم میخواستم بدونم ایا شهر وان ترکیه محدودیتی ک نداره ؟و دارای جاهای تفریحی هست یا ن ؟و اینکه برای رزرو هتل با شما هماهنگ کنم ؟ 

  ارزش این مطلب
 10. با سلام و تشکر از اطلاع رسانی خوبتان؛ 

  آیا برآورد روزی حدود ۱۵۰ هزار تومان هزینه برای سفر هر نفر به وان که در انتهای مطلب بالا آمده، در این روزها هم همچنان معتبر است؟

  ارزش این مطلب
  • سلام

   خیر این مبلغ در زمان نگارش مطلب معتبر بوده است . با توجه به افزایش قیمت لیره در ایران الان این مبلغ حدودا یک و نیم برابر شده است

   ارزش این مطلب
 11. سلام. برادر عزیزم..خسته نباشید..برادر ما ی خانواده ۵ نفره هستیم ک قصد مهاجرت به ترکیه رو داریم  ایا با ۲۰میلیون تومان  میتونیم  ی سویت اجاره  برا زندگی  بگیریم.؟ .ودرضمن امکان داره که وسایل زندگیمون رو ببریم؟؟. ممنون میشم راهنماییم کنید  باتشکر 

  ارزش این مطلب
 12. سلام و خسته نباشید

  چطوری میتونیم از ایران برای شهر وان هنل رزرو کنیم؟

  ارزش این مطلب
 13. آقای ضربی سلام، ضمن تشکر و سپاس از راهنمایی های شما برای همه علاقه مندان  سفر به خارج از کشور، باتفاق خانواده در تعطیلات تاسوعا و عاشورا به مدت ۵ روز عازم شهر وان ترکیه هستیم، با توجه به ذیغ وقت چند سوال داشتم، ۱- با توجه به تعطیلات فوق آیا به صورت حضوری میشه از هتلها تخفیف گرفت؟ ۲- در غیر اینصورت از چه طریقی میتوان از ایران برای وان هتل رزرو کرد؟ ۳-  لیر از تهران تهیه کنم یا در مرز رازی ۴- آیا در وان مکان مناسبی برای تهیه لیر وجود داره ؟ آیا به هر مسافر ارز دولتی تعلق میگیره؟

  ارزش این مطلب
  • سلام

   در اون ایام چنانچه رزرو نکرده اید هتلی در وان پیدا نخواهید کرد که جا داشته باشه

   برای سفر به ترکیه بردن دلار بهتر از لیره هست و دلیلش هم در همین سایت توضیح داده شده

   ارز مسافرتی فقط به سفرهای هوایی تعلق میگرفت که آنهم جمع شد

   ارزش این مطلب
 14. با سلام خدمت آقای ضربی

  آیا در هتل *رز* اجاق گاز هم موجود هست؟ (مثلا برای یه وعده پخت غذا)

  ممنونم بابت راهنماییهاتون

  ارزش این مطلب
 15. با سلام

  من در شهریور ماه قصد سفر زمینی  به وان رو دارم

  آیا الان سفر زمینی امنیت داره؟ از لحاظ امنیت با خودرو شخصی برم بهتره یا با تورهایی که از تبریز میرن؟؟

  ارزش این مطلب
  • سلام

   در حال حاضر سفر به ترکیه توصیه نمی شود و بردن تور هم ممنوع است و اگر شخصی یا موسسه ای چنین کاری انجام میدهد کاملا غیر قانونیست

   ارزش این مطلب
 16. با عرض سلام و خسته نباشید

  من میخوام وسایل برقی کوچک جهیزیه و چند تکه لباس و کریستال و خرده ریزها رو از وان بگیرم، آیا قیمت هاش از بازار تهران ارزانتر میشه؟ نسبت به بانه چطور؟ میخوام بدونم ۳نفر بریم چقدر وسایل میتونیم از مرز رد کنیم

  ارزش این مطلب
 17. سلام اقای ضربی

  مامیخواستیم با همسرم از وان به استانبول بریم میخواستم ببینم با هوایی وزمینی چقدر هزینه وچند ساغت تو راهیم.از تبریز بریم مستقیم استانبول با صرفه هستش یا از وان.ممنون

  ارزش این مطلب
  • در حال حاضر بلیط هوایی استانبول از ایران بقدری ارزان شده که بصرفه هست از خود ایران بروید

   البته اگر بتوانید از تهران بروید که قیمت بلیط ها در بر خی از روز ها به زیر صد هزار تومان هم می رسد

   ارزش این مطلب
 18. سلام

  آیا میشه یا اصلا امکان داره 3 چهارتا 20 لیتری بنزین ببریم و تا ترابزون با بنزین خودمون بریم و برگردیم ؟

  ارزش این مطلب
 19. سلام آقا رضای عزیز کاش عکستون رو توی سایت یا تلگرام میذاشتید ! دوتا سوال داشتم . بهمراه همسرم قصد سفر به وان (برای خرید چند دست لباس جهت مصرف شخصی جفتمون و بازدید از دریاچه ) رو داشتیم . قصدم اینه که دو شب اقامت داشته باشم . میخواهیم از مرز بازرگان با وسایل عمومی بریم سمت وان . به نظرتون ششصد دلار و دویست لیری که خودمون حساب کردیم کافی هست برای مواردی که عرض کردم ؟ 

  باز هم ممنون ازتون 

  ارزش این مطلب
 20. ممنون عالی بود

  ارزش این مطلب
 21. با زبان چیکار کنیم ما که ترکی بلد نیستیم

  ارزش این مطلب
  • نگران نباشید – اولا در وان اکثر فروشندگان تا حدی به زبان فارسی آشنا هستند

   در ثانی ماشاء الله اینقدر هموطن در وان هست که برخی مواقع ممکن است یادتان برود در یک کشور دیگر هستید

   ارزش این مطلب
 22. با سلام

  مرسی از مطالب خوبتون

  ما سه نفر هستیم و می خواستیم برنامه ریزی کنیم برای نوروز ۹۵ به وان سفر کنیم

  به نظر شما در این ایام هزینه ها چقدر افزایش خواهد داشت؟ هتل ارزون در نوروز شبی چقدر تموم میشه؟ آیا به صرفه است ماشین و کاپوتاژ کنیم؟ در ایام تعطیل عوارض خروج و کاپوتاژ و گواهینامه بین المللی در مرز صورت میگیرد؟

  با تشکر

  ارزش این مطلب
  • سلام

   دوست عزیز سوالاتتان طوری طرح شده که هر کدام یک صفحه پاسخ نیاز دارد و قبلا نیز در سایت پاسخ داده شده است

   لطفا آیتم هزینه های سفر – عوارض خروج از کشور و کابوتاژ و گواهینامه بین المللی را در سایت کامل مطالعه بفرمائید

   تمام سوالات را پاسخ خواهید گرفت

   ارزش این مطلب
 23. با سلام مطالب فوق العاده مفيد بود ممنون 

  يك سوال داشتم 

  هزينه اي كه گفتيد حدود ١٠٠٠٠٠ تومن به ازاي هر ٢٤ ساعت براي هر نفره ؟ شامل تمام هزينه ها از بدو شروع به حركت يا فقط هزينه اقامت خورد و خوراك و كرايه داخل وانه ؟ مجددا از شما تشكر ميكنم 

  ارزش این مطلب
  • سلام

   کسی که از زاهدان به وان سفر میکند و نفر دیگر از تبریز آیا هزینه های یکسانی دارند؟ من که مبدا حرکت تک تک عزیزان را نمیدانم که بتوانم در مورد هزینه ها از بدو شروع به حرکت نظری بدهم !

   این هزینه مربوط به داخل وان (بعد از رسیدن) هست

   ارزش این مطلب
 24. باسلام. خواستم ببینم اگه بخوام با خانواده از  مرز زمینی به ترکیه سفر کنم، سندی یا چیزی دیگه ای باید تو ایران گرو بزارم.؟؟؟؟

   

  ارزش این مطلب
 25. سلام – معمولا جا هست اما اگر رزرو بتوانید بکنید بهتر و مطمئن تر است

  ارزش این مطلب
 26. سلام من برای اواخربهمن یا اواخر اسفند ماه که تعطیلات22بهمن هست یااخر اسفند که تعطیلی شهادته 3 روز به همراه همسرم تصمیم گرفیتیم بریم وان برای خرید لباس عید..چون وسیله شخصی نداریم میخواهم با وسیله عمومی بریم تا خوی بعدشم مرز رازی..هزینه سفر برای هر دو بیشتر 700 تومان با هتل و رفت آمد در میاد؟پاسپورت داریم.فقط از تبریز تا خوی و هتل و تاکسی اونجا….میخواهم بدونم واسه خرید شخصی استانبول به صرفه تره یا وان؟

  ارزش این مطلب
  • سلام

   نه تقریبا همین مقدار میشه – لیست هزینه ها در سایت هست

   خرید از استانبول بصرفه تره اما هزینه رفت و آمد بالا به استانبول باعث میشه که وان هزینه کمتری ببره در نهایت

   ارزش این مطلب
 27. سلام.

  من قرار بود برای یک شنبه این هفته 22 آذر برم وان دیشب تو برنامه آخرین خبر . خبری دیدم مبنی بر متوقف شدن ورود مسافر به وان .

  من قرار بود از خوی و مرز رازی برم لطفا راهنمایی کنید. 

  که وضعیت چگونه است.؟؟

  ارزش این مطلب
 28. با سلام و خسته نباشید  خدمت دوستان عزیز   که واقعا برای رفتن ترکیه موارد لازمو توضیح دادن    تشکر و قدردانی می کنم   من یه دانشجو هستم می خوام پاییز ۹۵ برم ترکیه    ایا هزینه ها تا اون موقع  زیاد فرق می کنه   البته دو نفر یا انفرادی برم     شما پیشنهاد می کنید با تور های مسافرتی برم یا سر خود

  ارزش این مطلب
  • سلام

   دوست عزیز الان پاییز 94 هست

   تا پاییز 95 یکسال مونده

   برنامه ریزی رو یه کم زود شروع کردید

   انشاء الله تابستان 95 میتوانید برای سفرتان برنامه ریزی کنید . کافیست

   ارزش این مطلب
 29. ممنونم عالی بود

  ارزش این مطلب
 30. سلام

  هزینه های هر دو روش به تفضیل در سایت آورده شده است. می ماند یک جمع ساده که آنهم زحمتش با شما

  ارزش این مطلب
 31. سلام دستتون  درد نکنه اطلاعاتتون مفید بود احتمالا به همراه خوانواده ام امسال حرکت کنم به طرف وان 4 نفر هستیم  هزینه هتل 4 نفره برای هر شب به نظرتون به طور متوسط 100 لیره میشه یانه احتمالا با خودرو شخصی برم برای ماشینهای با 6 سالقدمت  اجازه خروجمی دهند؟

  ارزش این مطلب
  • سلام

   در حال حاضر که سفر زمینی به وان امن نیست و مشخص هم نیست این وضع تا چه زمانی ادامه داشته باشد

   در مورد ماشین ولی محدودیت خاصی وجود ندارد

   ارزش این مطلب
 32. سلام…مامورین مرز چطور میفهمن که اجناس چقد قیمت دارن که بخوان تا 300 دلار اجازه بدن؟اگه اضافه باشه چیکار میشه کرد؟

  ارزش این مطلب
  • سلام

   اونا سالهاست کارشون اینه و بسادگی متوجه میشن

   اگر اضافه باشه یا جریمه سنگین داره و یا میره انبار و مرجوعی میخوره که عملا باید باهاش خداحافظی کنید

   ارزش این مطلب
 33. سلام

  شماره حساب ها برای واریز مبلغ25000و3000تومانی رو لطفا اعلام کنید

  ارزش این مطلب
 34. سلام اقا دست گل تون درد نکنه خیلی عالی بود عالی …سپاس فراوان

  ارزش این مطلب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634