خانه / هتلهای ترابزون / در کدام هتل ترکیه اقامت کنیم؟

در کدام هتل ترکیه اقامت کنیم؟

مطمئنا یکی از اهداف سفر ، دور شدن از یکنواختی تکرار روزهای زندگی عادی است . استراحت در هتلی که بتواند بیشترین خواسته های شما را از مفهوم “آرامش” برآورده کند و در عین حال هزینه آن هم متناسب با جیب شما باشد یکی از اصلی ترین دغدغه های سفر است. در هنگام سفر با انبوهی از گزینه ها روبرو هستید که همه ادعای بهترین بودن دارند . اما واقعا معیار شما برای انتخاب هتل چه باید باشد تا هم راحت باشید و هم پول اضافی خرج نکنید؟

دوستان زیادی در مورد هتل سوال میکنند که امیدوارم این پست بتواند پاسخگوی آنان باشد . اگر نظر شخصی مرا بخواهید گزینه هایی مثل خوابیدن در ماشین و چادر زدن را در مسافرتهای ترکیه از فرضیاتتان حذف کنید . چادر زدن شاید برای پیک نیکی یک روزه در حوالی سد کرج یا امامزاده داود مناسب باشد اما توصیه ام برای سفر به ترکیه استفاده از یک هتل مناسب است . چرا که اقامت شما در سفر ، در حقیقت نیمی از کل سفر شماست و میتواند خاطرات شیرین سفرتان را دو چندان کند.

در مورد هتل ها اصطلاحات و طبقه بندی های زیادی تعریف شده است . زمانی که به سایتی مانند Booking مراجعه می کنید ، در قسمت مشخصات و امکانات هتل با اصطلاحاتی مواجه می شوید که در این پست سعی شده به مهمترین و کاربردی ترین آنها اشاره شود.

پارامتر هایی مانند سفر با وسایل نقلیه عمومی یا ماشین شخصی ، سفر با تورهای مسافرتی یا سفر شخصی ، مقدار هزینه ای که برای سفر در نظر گرفته اید ، هدف از سفر ، سفر بصورت خانوادگی یا انفرادی و …… از عواملی هستند که بر انتخاب هتل شما تاثیر می گذارند . بطور مثال در مورد شهر وان اگر بدون خودرو شخصی و بقصد خرید سفر کنید ، هتلی در مرکز شهر بدون پارکینگ اختصاصی برای شما مناسب است اما اگر هدف تفریح باشد و با خودرو شخصی مسافرت کنید ، ممکن است گزینه ی نزدیک بودن به مرکز شهر و مراکز خرید برایتان مهم نباشد و ترجیح بدهید هتلی در کنار دریاچه ی زیبای وان با دید دریا و دارای پارکینگ اختصاصی را برای اقامت انتخاب کنید .

تقسیم بندی هتل ها:

در مورد کیفیت هتل اولین چیزی که به ذهن می رسد چند ستاره بودن آن است . سایتهای متعددی به امکانات هتل ها بر اساس ستاره بندی اشاره کرده اند که بسادگی میتوانید جستجو کنید . یک اصل بدیهی را در نظر داشته باشید : هتل ۵ ستاره بهتر از ۴ ستاره و هتل ۴ ستاره بهتر از ۳ ستاره است اما :

۱ – ستاره ملاک دقیقی برای کیفیت هتل نیست . در کشور های مختلف با هم فرق دارد . ممکن است یک هتل سه ستاره در وان را همطراز یک مسافرخانه در ناصر خسرو تهران ببینید یا برعکس. بهترین راه استفاده از تجربیات بقیه و دیدن امکانات هتل از نزدیک است .

۲ – فرض کنید هتلی طبق درجه بندی کلاسیک ۵ ستاره باشد اما برخورد مسئول پذیرش با شما خوب نباشد ، بنابر این بسیاری از عوامل که باعث رضایت مشتری می شوند در درجه بندیهای کلاسیک قرار نمی گیرند . اصل رضایت شماست

۳ – کلا ستاره را بیخیال شوید. ستاره یعنی رضایت شما و راحتی خانواده تان . بنظر من یک هتل سه ستاره با دسترسی آسان به نقاط مورد نظر من بهتر از هتلی با ستاره بالاتر اما با فاصله ۱۰ کیلومتری از نقطه مورد نظر است .

۴ – حساب جیبتان را داشته باشید . برخی مواقع ، مسافران اینقدر درگیر ستاره های هتل هستند که هزینه ای بیش از توانشان را متحمل می شوند و به تبع آن مجبورند از سایر هزینه های مسافرتشان کم کنند.

۵ – هتل ها را از یک تا ۵ ستاره طبقه بندی می نمایند در حالی که مهمانپذیر ها، مهمانسراها و هتل آپارتمان ها را از یک تا ۳ ستاره طبقه بندی می کنند. به تعبیرى دیگر هتل آپارتمان ۳ ستاره با هتل ۵ ستاره برابرى مى کند و این دو نوع از مراکز اقامتى از نظر کیفیت و خدمات دهى در گروه خودشان بهترین هستند

۶ – بارها بنا به مقتضیات سفرهایم در مکانهایی هایی اقامت داشته ام که ستاره نداشته اند ، از این مکانها به عنوان هتلهای “هیچ ستاره ” نام برده می شود. مانند طبقه ی دوم خانه ای ویلایی که یک خانواده ی روستایی با همدیگر کارهای آن را انجام می دهند . راحتی و حس زیبای اقامت در چنین جاهایی را با هتل ۷ ستاره برج العربیه هم قابل مقایسه نمی دانم (البته هتل ۷ ستاره وجود ندارد و این فقط یک اغراق تبلیغاتی برای برخی هتل های بسیار لوکس است) . بنا بر این (بخصوص اگر تنها سفر می کنید) سعی کنید ماندن در هتلهای بی ستاره را هم تجربه کنید !

انواع سرویسهای هتل ها :

R.O = فقط اتاق  
مخفف Room only: فقط یک اتاق برای استراحت به شما داده می شود و تمام ! در سفر هایی که با تور های مسافرتی می روید و همچنین اکثر هتلهای ترکیه ، بعید است سرویس  R.O ببینید چون امروز تقریباً همه هتل ها دستکم یک وعده صبحانه دارند
.

B.B = اتاق به اضافه ی یک وعده صبحانه
مخفف  Bed & Breakfast : در این سرویس علاوه بر اتاق ، یک وعده صبحانه هم به شما داده خواهد شد. رایگان (البته هزینه آن موقع گرفتن اتاق با شما حساب شده است ) معمولا بصورت سلف سرویس است و میتوانید از خوردنیها و آشامیدنیهای موجود بدون محدودیت استفاده کنید اما اجازه نخواهید داشت با خود غذا به بیرون از رستوران هتل ببرید

– اکثر مسافران هموطن ، این مورد را فرصتی غنیمتی تصور کرده و سعی میکنند که غذای یک وعده ( یا حتی بیشتر) را نیز یا همانجا صرف کنند! یا با خود ببرند که مورد اول معمولا به ناراحتی های گوارشی و دومی به تذکر مسئولین هتل می انجامد.

– صبحانه در ترکیه وعده ی مهمی است و به آن اهمیت داده می شود . بخصوص صبحانه شهر وان که به عنوان برند جهانی میراث فرهنگی ترکیه ، ثبت شده است و بسیار مفصل . موقع گرفتن هتل میتوانید از مسئول پذیرش در مورد صبحانه سوال کنید . ترکها به صبحانه (قهوه آلتی) می گویند

H.B: اتاق و صبحانه به اضافه ی یکی از دو وعده غذایی شام یا ناهار
مخفف  Half Board : در این سرویس  ، همانند سرویس قبلی یک وعده صبحانه سرو می شود وعلاوه بر آن ، میتوانید از یک وعده  شام یا ناهار نیز بدون پرداخت هزینه  جداگانه نیز استفاده کنید . به این نکته دقت کنید که خود هتل تعیین می کند که ناهار بدهد یا شام و در این مورد مسافر حق انتخاب جداگانه ندارد و این وضعیت ممکن است در دو هتل در یک شهر نیز متفاوت باشد. معمولا در ترکیه از (صبحانه + شام ) استفاده می شود . این هم از مواردی است که در موقع گرفتن یک هتل HB باید بپرسید که علاوه بر صبحانه کدامیک از وعده های غذایی ناهار یا شام سرو می شود؟

F.B: اتاق به همراه سه وعده ی صبحانه و ناهار و شام  
مخفف Full Board : اتاق به همراه تمام وعده های غذایی و نوشیدنی همراه غذا بدون دریافت هزینه جداگانه

ALL = اتاق با سه وعده ی غذایی صبحانه و ناهار و شام و نوشیدنی + دسر از صبح تا شب

ALL Inclusive : این هتل ها ، معمولا  امکانات تفریحی خوبی دارند  طوری که برخی از مسافران ، روزهایی را کاملا  در هتل می گذرانند و از امکانات آن مانند استخر ، پارک آبی ، ساحل اختصاصی ، باشگاه بدنسازی و … استفاده می کنند و می توانند علاوه بر سه وعده صبحانه و ناهار و شام  ، هر وقت تمایل داشتند ، سفارش میان وعده هایی مانند کیک ، شیرینی ، چای و قهوه بدهند.سرو میان وعده ها  در هتل های ALL در ساعت خاصی به اتمام می رسد.

 U.ALL = اتاق با سه وعده ی غذایی صبحانه و ناهار و شام+میان وعده ها به صورت ۲۴ ساعته
Ultra All Inclusive : این هتل ها  مانند هتل های ALL هستند با این تفاوت که میان وعده و نوشیدنی در هتل های U.ALL به صورت شبانه روزی ( ۲۴ ساعته)  ارائه می شود.

توجه کنید که ممکن است هتل های U.ALL در فصل هایی که تعداد مسافرانشان کم است ، خدمات ۲۴ ساعته ارائه ندهند. بنابراین ، اگر U.ALL می خواهید ، حتماً قبل از گرفتن هتل از ارائه خدمات آن مطمئن شوید. در ضمن هتل هایی که خود را Maximum All Inclusive معرفی می کنند هم همانند U.ALL ها هستند.

انواع اتاق

اتاق تک نفره : اتاق یک نفره که به آن  single گفته  می شود. این اتاق دارای یک تخت می باشد و اختصاراً با علامت SGL نشان داده می شود. ممکن است در زمانهایی که پیک مسافرت بالا نیست ، هتل ها اتاق دو نفره در اختیار یک نفر قرار دهند و برای اتاق دو نفره قیمت اتاق سینگل دریافت کنند.

اتاق دو نفره : اتاق دو نفره که اصطلاحا دبل یا توئین نامیده می شود. دبل یعنی اتاقی که یک تخت دو نفره به هم چسبیده دارد و توئین اتاقی است که دو تخت یک نفره ی مجزا دارد و اختصاراً با علامت DBL نشان داده می شود. معمولا هتلها زمانی که دو نفر همسفر مرد یا دو نفر زن باشند به آنها اتاق توئین و زمانی که مسافرین زن و شوهر باشند به آنها اتاق دبل می دهند.

اتاق سه نفره :اتاق سه نفره که Triple نامیده می شود . دارای ۳ تخت تک نفره و یا یک تخت تک نفره و یک تخت دونفره به هم چسبیده می باشد و اختصاراً با علامت TPL نشان داده می شود .

سوئیت Suite: به اتاقی گفته می شود که قسمت جلوی آن مختص پذیرایی و پشت آن اتاق خواب قرار گرفته است ، در بعضی از هتل ها قسمت پذیرایی در پایین و چند پله بالاتر اتاق خواب و حمام قرار دارد ( دوبلکس ) البته می توان در سوئیت یک آشپزخانه کوچک نیز دایر نمود . مشتریان سوئیت معمولا افرادی هستند که تمایل دارند در اتاق خود ملاقات داشته باشند و می خواهند اتاق خواب و محل برگزاری جلسات کاری آنها یک جا نباشد.

آپارتمان Apartment :عبارت است ازیک هال و پذیرایی با یک ، دو و یا سه اتاق خواب که هر کدام دارای دو تخت است . در صورتی که دواتاقه باشد، معمولاً یک اتاق ( دبل ) یک تخت دو نفره و اتاق دیگر توئین، دو تخت یک نفره خواهد داشت .هر آپارتمان یک حمام مشترک دارد و یک آشپزخانه کوچک.معمولاً در قسمت پذیرایی به تعدادکافی صندلی یا مبل راحتی وجود دارد. هتل آپارتمانها برای خانواده های پر جمعیت ایده آل است .

استودیو Studio : به اتاقهایی گفته می شود که در بدو ورود به شکل اتاق پذیرایی دیده می شود ولی در صورتی که مبلها یا کاناپه ها را به صورت تختخواب در آورند حکم اتاق خواب را خواهد یافت، از این رو روزها اتاق پذیرایی و شبها اتاق خواب است .البته کاناپه ها طوری ساخته شده اند که می توان بالش و پتو و ملحفه را داخل آن جای داد. اتاق استودیو حمام نیز دارد، استودیو می تواند آشپزخانه کوچکی نیز داشته باشد . معمولا مبلمان چنین مکانهایی از نوع تختخواب شو است .

کانکتد روم Connected Room : دو اتاق تودرتو ، هر دو اتاق به راهرو اصلی هتل راه دارد و هر کدام به تنهایی یک اتاق کامل است و حمام جداگانه ای هم دارد، این دو اتاق به وسیله یک در از وسط به هم متصل است. چنانچه یک خانواده چهار نفره ، چنین اتاقی را درخواست نماید ، بچه ها در یک اتاق و پدر و مادر در اتاق دیگر اقامت خواهند نمود ، بدون این که درب راهرو اصلی را باز کنند، دو اتاق از درب وسط می توانند با هم در ارتباط باشند.

کابانا Cabana :اتاقی است هم کف، که پنجره آن به محوطه ای باز می شود که متصل به استخر شناست. ساکن چنین اتاقی می تواند برای تعویض لباس از اتاق مخصوص خود استفاده نماید .

فیستا سوئیت Fiesta Suite : این نوع سوئیت ها معمولاً در هتل هائی قرار دارند که دارای سالن عروسی است و پس از پایان مجلس عروسی ، برای استراحت و خواب در اختیار عروس و داماد قرار می گیرد . برخی هتل ها برای زن و شوهری که برای ماه عسل به مسافرت آمده اند نیز چنین اتاقی پیشنهاد می دهند که فضای آن کمی شاعرانه و رمانتیک تر از بقیه اتاقهاست و در برخی هتلها از آن به عنوان پرنسس روم نام برده می شود .

اکسترا بد Extra Bed ـ تختخواب تاشو

ممکن است  تعداد افراد بعضى از خانواده ها زیاد و بیش از تعداد تختخوابهاى اتاق باشد و افراد خانواده بخواهند که همگی در یک اتاق باشند ، در این صورت از تخت اضافى در همان اتاق استفاده می شود . به تخت خوابهاى اضافى اکسترا بد مى گویند. این تخت ها  از نوع تاشو (سفری) مى باشند و برای استفاده از آن باید وجه اضافه بر قیمت اتاق پرداخت کنید  .

 

تختخواب بچه
تختخوابهاى مسافرین براى بچه مناسب نیست و احتمال دارد بچه از روى تخت هاى معمولى و مخصوص بزرگسالان به زمین بیافتد . تختخواب بچه ،رو تشکى مشمع نیز دارد که مانع از رسیدن رطوبت از بچه به تشک مى شود و برای آن نیز باید هزینه جداگانه پرداخت کنید .

اصطلاحات مربوط به سن مسافر

بزرگسال Adult : به افراد بیش از ۱۲ سال اطلاق می گردد و با علامت اختصاری ADL نشان داده می شود .

اطفال ۲-۶ سال Child: کودکانی هستند که معمولاً در هتل ها به آنها تخت کودک اختصاص می یابد و با علامت اختصاری CHD2-6 نشان داده می شود .

اطفال ۶-۱۲ سال Child: کودکانی هستند که معمولاً در هتل ها به آنها تخت از نوع سفری اختصاص می یابد و با علامت اختصاری CHD6-12 نشان داده می شود .

نوزاد Infant: به کودکان زیر دوسال اطلاق می گردد که معمولاً در هتل ها به آنها تخت اختصاص نمی یابد و با علامت اختصاری INF نشان داده می شود .

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد 🌹🌹❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

۹۳ دیدگاه

 1. سلام ممنون از شما

  میخواستیم بیستم و یکم فروردین به وان برویم 

  اون زمان شلوغه؟ هتل رزرو کنیم یا حضوری بریم؟هتل برای کودکان ۳ ساله هم هزینه میگیرد؟ و در اخر لطفا یک هتل خوب قیمت مناسب معرفی کنید مرسی

  ارزش این مطلب
 2. با سلام و تشکر از اطلاع رسانی خوبتون میخواستم تجربه خودم رو از یکی از هتلهای وان بگویم ما  هفته پیش وان بودیم لیدر ما هتل ……….. رو برامون رزرو کرده بود . هتلی فوق العاده ضعیف از همه لحاظ اتاقهاش فوق العاده سرد از پنجره هاش سرمای شدید می اومد اتاقاش خیلی تاریک سرویس صبحانه هم خیلی بد فقط پنیرهای خیلی نمکی داشت وقتی هم چیزی سر میز سرویس تموم میشد نمی آوردن باید تذکر میدادیم وقتی هم اعتراض میکردیم میگفتن ایرانی ها دزدن تو جیبشون میزارن وسایل رو و تو اتاقشون میبرن رفتار مدیرشون هم فوق العاده با مسافرا زشت و  با تکبر بود . در ضمن هتلش جای خیلی بدی بود کوچه به کوچه باید میرفتیم کنار خیابون نبود اگه هم تاکسی دربست میگرفتیم بیست لیر میگرفتن . برا من که این هتل یه خاطره تلخ از مسافرتم برام داشت 

  ارزش این مطلب
  • سلام

   اسم هتل رو من نقطه چین کردم

   اما در کل چون ملاک سفر برای خیلی از ما ها صرفا ارزون بودنه باید انتظار چنین مواردی رو هم داشت – توصیه من استفاده از هتلهای ۴ ستاره به بالا و خوشنام هست

   ارزش این مطلب
 3. رزرو هتل آپارتمان در مشهد

  ممنون از اطلاعات خوبتون

  ارزش این مطلب
 4. سلام وقتتون بخیر هتل فوات به نظرتون هتل مناسبی هست؟ارزش داره؟

  ارزش این مطلب
 5. با سلام

  در صورت امکان لینک تلگرام خودتون رو برام بفرستید

  ارزش این مطلب
 6. با تشکر از مطالب مفید سایت. 

  من و خانومم هفته پیش وان بودیم . هتل کروان رو رزرو کرده بودیم که به دوستان پیشنهاد میکنم اصلا این هتل رو نگیرن به چند دلیل. اول اینکه کارکنان این هتل هیچ گونه سواد هتلداری ندارن و خیلی از اصول هتلداری رعایت نمیشه. مثلا برای سرویس اتاق باید تگ داشته باشن که رو دستگیره اضافه کنن و مسافرا معذب نباشن برای اینکه دنبال مستخدم هتل بگردن برای نظافت یا تعویض ملافه حا و غیره… دوم اینکه اتاق که ما گرفتیم بعد از نیم ساعت که تحویل دادن کاملا ملافه ها و دشک و بالشت ها کثیف بودن و انگار اصلا موقع تعویض سرویس نکرده بودن. سوم هم اینکه مکان هتل کاملا جای پرتی هست و همون کوچه ی فرعی هتل تا خیابون جمهوریت اندازه ی نصف خیابان جمهوریت تا مرکز ای وی ام پیاده روی داره. تنها مزیت این هتل این بود که چایی و آب رایگان بود. 

  با تشکر.

  ارزش این مطلب
 7. ضمن عرض سلام و ممنون از سایت عالیتون.

  میخواستم بدونم چه جوری میتونم هتل مطمئن رزرو کنم

  ارزش این مطلب
 8. با سلام و خسته نباشید. از مطالب مفید سایتتون واقعا استفاده کردم،  بسیار کامل و جامع هستش. فقط اگه امکانش باشه یکی دو تا سوال داشتم از خدمتتون.

  ۱ – من با شوهرم و برادرم میخواهیم ۱۵ تا ۱۷ شهریور در وان اقامت کنیم میخواستم بدونم که پیدا کردن هتل مناسب در اون موقع امکان پذیره یا باید رزرو کنیم؟ با توجه به اینکه ۱۸ ام عید غدیر هست و تعطیله آیا می تونیم مثلا در هتل فواد یا یاقوت اتاق پیدا کنیم؟ 

  با سپاس فراوان

  ارزش این مطلب
 9. سلام آقای ضربی میشه راهنمایی کنیدکه برای مردادماه نیازهست ازقبل هتل رزروکنیم یامیشه حضوری تووان هتل خوب ومناسب پیداکرد

  ارزش این مطلب
 10. ممنونم از مطالب خوبتون

  ارزش این مطلب
 11. سلام خسته نباشید ممنون بابت سایت خوبتون

  لطفا راهنمایی بفرمایید برای تعطیلات عید نوروز از الان رزور کنیم ؟ یا بهمن ماه اقدام کنیم ؟ بهمن اقدام کنیم هتل پیدا میکنیم ؟ و سوال دوم به نظر شما هتل رسمینا بهتره یا هتل رویال برک ؟ هر دو برای اتاق ۳ تخته برای عید نوروز گفتن شبی ۲۸۰ لیر

  ممنون میشم راهنمایی کنید من چندبار سوال کردم جواب ندادبد میخوام اقدام کنم فقط منتظر راهنمایی شما هستم

  ارزش این مطلب
  • سلام

   برای عید نوروز از الان زوده و بهمن ماه اقدام بفرمایید

   قیمت هتل رو بنظرم میتوانید خیلی پایین تر از این بگیرید

   هر دو هتل خوبی هستند اما دقیقا متوجه نشدم این قیمت رو برای کل زمان مسافرتتون گفته اند یا برای یک شب؟

   برای ارائه پاسخ سریعتر لطفا با کانال تلگرام در ارتباط باشید

   ارزش این مطلب
 12. باسلام.منو همسرم با پسرم ایشالا سه روز دیگه عازم وان میشیم.میخواستم بدونم تو وان غیر از هتل ها اتاق هم اجاره میدن؟جایی که فقط بتونیم ی شب اونجا باشیم والبته تمیز و گرم باشه؟و اینکه هزینه اجارشون چقدر میشه معمولا؟

  ارزش این مطلب
 13. سلام اقا رضاى گل.یه خانواده ٣نفره هستیم که اگه خدا بخواد تصمیم گرفتیم آذر ماه یه سفر یه هفته اى به وان داشته باشیم مى خواستم نظر شما رو در مورد زمان سفرمون داشته باشم ایا اون موقع خیلى هوا سرد نمیشه؟

  ارزش این مطلب
 14. با سلام و خسته نباشید. از مطالب مفید سایتتون واقعا استفاده کردم . فقط اگه امکانش باشه یکی دو تا سوال داشتم از خدمتتون.

  ۱ – من با خانومم میخوام تعطیلای اول آذر رو به وان برم میخواستم بدونم که پیدا کردن هتل چجوریاس؟ میشه راحت پیدا کرد؟ واینکه برام مهمه که حداقل قیمت رو بگیرم میخواستم ببینم چقد در نظر بگیرم؟ 

  ۲ اینکه وقتی توی بوکینگ میزنه 

  IRR 2,483,248

  یعنی ۲۴۸ هزار تومن؟

  ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

  ارزش این مطلب
  • بله میتوانید هتل پیدا کنید

   برای رزرو هتل هم اگر بخواهید از ایران رزرو کنید باید از طریق آژانسهای مسافرتی انجام دهید چون برای رزرو اینترنتی نیاز به مستر یا ویزا کارت پیدا میکنید

   آی آر آر مخفف ریال (واحد پول ایران) است

   ارزش این مطلب
 15. با عرض سلام و خسته نباشید

  پیشنهاد شما را در مورد یک هتل ۴ ستاره تمیز و با کیفیت از نظر امکانات و غذا در شهر وان نزدیک مجتمع جدیدavm چیست

  با تشکر فراوان

   

  ارزش این مطلب
 16. با سلام و سپاس از سایت مفیدتان

  بنده بهمراه خانم و دختر ۶ ساله‌ام قصد سفر و خرید به ترکیه داریم البته با ماشین شخصی ضمناً خیلی علاقمند به دیدن دیاربکر هم هستیم ولی اطلاعات خیلی کم و ناقصی در مورد این شهر و هتلهای آن پیدا کردم، آیا دیاربکر را برای خرید مناسب میدانید و همچنین اطلاعاتی در مورد قیمت هتلهای آنجا دارید؟ 

  ارزش این مطلب
 17. اقای ضربی با عرض سلام اکه ممکنه یه هتل خوب با قیمت مناسب مثلا شبی ۱۰۰ لیر برای اتاق دو نفره در نزدیکیهای پاساز تازه ساز avm معرفی کنید. من یه فرزند ۳ساله دارم واسه همین نمیتونم زیاد پیاده روی کنم میخوام نزدیکه این هتل باشم که راحت با بچه برم و برگردم هتل

  ممنون

  ارزش این مطلب
 18. باسلام خدمت هم وطنان راه ترین ونزدیکترین راه زمینی سفربه وان ازمرزرازی شهرخوی میباشددرخدمت دوستان هموطن هستیم

  ارزش این مطلب
 19. باسلام و تشکر فراوان. برای مسافرت به وان بوسیله ماشین شخصی از مرز سرو در کدوم شهر میتونم ماشین رو بیمه نماییم ؟ با سپاس

  ارزش این مطلب
 20. سلام،جناب ضربی میخواستم بدونم برای سفر به وان با خودمون دلار ببریم یا واحد ترکیه؟

  ارزش این مطلب
 21. با سلام

  تو سایت هتل ها نشته مثلا IRR 35,619,243  این یعنی چی؟ این تعداد رقم چیه؟ یعنی 35 هزار تومن برا هر شب یک نفر؟

   

  ارزش این مطلب
 22. سلام جناب ضربی

  ممنون از راهنمایی های خوبتون.ما 5 نفر خانم هستیم که تصمیم داریم بدون تور و از مرز رازی به وان سفر کنیم.به نظر شما مشکلی امنیتی برای سفر خانم های تنها پیش نمیاد؟ و این که زمان سفرما حدود نیمه ماه رمضانه.اونجا مشکل تعطیلی رستوران ها نیست ؟از نظر خرید این زمان مناسبه و ایا زمان تخفیفات هست یا خیر؟

  سپاس از پاسخ گویی تون

  ارزش این مطلب
  • سلام

   در حال حاضر مشکل امنیتی وجود ندارد اما روز سفر نیز از طریق کانال تلگرام از آخرین وضعیت مطلع شوید

   برای خوردن و آشامیدن محدودیتی نیست

   هر چقدر به عید فطر نزدیکتر شویم میزان تخفیفات محسوس تر خواهد بود

   ارزش این مطلب
 23. سلام و خداقوت

  جناب آقاي ضربي لطفا مي فرماييد دماي هواي شهر وان با تهران در فصل تابستان حدودا چقدر تفاوت دارد؟

  قصد رزرو هتل در هفته قبل از عيد فطر را داريم نگران گرامي هوا و اذيت شدن فرزندم در هتلهاي بدون كولر هستم .ممنون ميشم در اين مورد راهنمايي بفرماييد.

  ارزش این مطلب
  • سلام

   هوای وان خنک تر از تهران است و میتوانید تقریبا با هوای تبریز مقایسه اش کنید

   در سایت لینک هواشناسی هست و میتوانید پیش بینی وضع هوا را برای روزهای مورد نظر بیابید

   ارزش این مطلب
 24. سلام اقای ضربی من میخواستم بپرسم برای خرید سیسمونی و ظرف منزل ،در وان چه جایی پیشنهاد میکنید

  ارزش این مطلب
 25. سلام اقای ضربی

  من اگه ارذیبهشت برم وان و پاسپورتم معافیت بخوره میتونم شهریورم برم

  با تشکر از سایت خوبتون

  ارزش این مطلب
 26. با سلام خدمت آقای ضربی

  میخواستم بپرسم آخرای اردیبهشت زمان خوبی برای رفتن به وان هست و از نظر شلوغی چطوره؟

  نیازی به رزرو هتل هست؟

  اینجور که من نتیجه گرفتم بهترین راه اینه که بری اونجا هتل بگیری اینطوری میتونی کلی تخفیف هم بگیری

  ممنون از سایت خوبتون

  ارزش این مطلب
 27. سلام و عرض خسته نباشيد بابت مطالب مفيدتون. 

  براي تعطيلات نوروز٩٥ ايا شهر وان رو براس سفر توصيه ميكنيد؟ باتوجه به بمب گذاري ها وان امن هست؟؟

  يكي هم ما ٣يا٤ فرودين اگه بخوايم بريم حدودا فكر ميكنين چند ساعت معطل بشيم تو مرز؟

  ارزش این مطلب
  • سلام

   در مورد شلوغی مرز که همه مرزهای زمینی در ایام نوروز شلوغ هستند بشدت

   در مورد امنیت در سایت مطلب کامل هست

   و باید آمادگی معطلی 4-5 ساعته را داشته باشید

   ارزش این مطلب
 28. باسلام و وقت بخیر جناب اقای ضربی….الان ساعت کاری مرز رازی ازساعت چند تا ساعت چند بازه……باید از وان ساعت چند سوار ماشین بشیم تا سر وقت برسیم مرز.با تشکر

  ارزش این مطلب
 29. آقای ضربی با سلام و تشکر از سایت خوبتون

  برای رزرو هتل بوسیله کارت فرموده بودید رمز کارت احتیاج نیست یعنی هیچ پولی واریز نمی کنیم و بعدا می توانیم در محل هتل نقدا کل هزینه را پرداخت کنیم چون کارت خودم نیست.

  ما 4 نفر هستیم و یک نفر از ما مشخص نیست که در روزهای آخر سال پاسپورتش به دستش برسد اگر اتاق 3 نفره رزرو کنیم بعدا می شود 4 نفره استفاده کرد .آیا راه حلی شما دارید که مجبور به پرداخت هزینه اضافی احتمالی نشویم.

  ارزش این مطلب
 30. سلام،خسته نباشید مدتهاست خواننده تون هستم امسال عید بالاخره جور میشه که بریم،دو تا خانواده هستیم ولی هر چقدر از اینترنت نگاه کردم برای 9 تا 11 فروردین امکان رزرو نبود حتی به هتل آپارتمان وآن سیتی و یه هتل دیگه هم زنگ زدم برا رزرو گفتن جا ندارن،میخواستم ببینم هیچ کمکی نمیتونید برای رزرو به ما بکنید؟همسفرا یه جورایی گیر دادن فکرم ناراحته راستی 9 تا 11 فروردین هم ازدحام زیاده؟

  ارزش این مطلب
 31. سلام

  در هتل های وان چه وسایلی موجود هست و لازم نیس باخودمون ببریم؟مثلا سشوار و حوله حمام و…

  ارزش این مطلب
  • سلام – من خودم که فقط ملافه و دمپایی میبرم

   بقیه چیز ها موجود هست

   البته این دو تا هم که گفتم موجوده ها….

   من خودم بنا بر دلایل شخصی میبرم

   ارزش این مطلب
 32. سلام خسته نباشید.

  بیزحمت درصورت امکان شماره تلفن هتل رویال برک رو میخواستم .باتشکر

  ارزش این مطلب
 33. سلام لطفا بنده را راهنمایی کنید در تعجبم چرا هتل های وان برای هر نفر مبلغ میگیرند مثلا ما 4 بزرگسال هستیم و بخواهیم یک تخته بگیریم باید هزینه هرنفر جدا گانه پرداخت کنیم؟

  ارزانترین هتل وان چیست؟(هزینه هر شب چقدره؟*(آیا باز به نفره)*)

  آیا آپارتمان هم کسی انجا کرایه میدهد برای چند شب؟

   

  ارزش این مطلب
  • سلام

   تا بحال در ایران یا کشور دیگری هتلی رفته اید که اینطوری حساب بکنه ؟ مثلا 10 نفر بریم تو اتاق یه تخته و پول یک نفر رو بدیم ؟ اگه بود لطفا آدرسش رو به ما هم بدین

    

   ارزش این مطلب
 34. با سلام و تشکر از سایت خوبتونمن برای 3 و 4 فروردیین از بوکینگ دنبالهتل میگردم ولی تقریبا همشون پر شدن.یعنی اگه اون روز برم وان حضوری نمیتونم اونجا هتل پیدا کنم؟

  مثلا هتلhaldi hotel که برای اون روز اتاق نداره تو اون روز هیچ اتاقی نخواهد داشت تا ما بگیریم؟

   

  ارزش این مطلب
  • سلام

   در تعطیلات نوروز وان بسیار شلوغ است و ممکن است برای پیدا کردن هتل متحمل زحمت شوید

   اما عدم وجود اتاق خالی در سیستم رزرو اینترنتی به معنای پر بودن هتل نیست

   معمولا هتلها فقط درصدی از اتاقهایشان را از طریق اینترنت رزرو میکنند نه همه اش را

   ارزش این مطلب
 35. علیرضا عباسیان

  سلام آقای ضربی

  اگه میشه در خصوص اجاره کردن آپارتمان یا خانه در وان راهنمائی بفرمایید چون واقعا قیمت هتل ها خیلی گرون تره من خودم یکبار تو تابستان که شلوغ هم نبود یکشبه تو هتل یاقوت  برای 4 نفر 100 دلار پول دادم که به نظر من خیلی گرون بود  اما دوستی داشتم که تو وان پناهنده بود  نزدیک دریاچه  خونه ویلایی گرفته بود  با قیمت  باور نکردنی خیلی کمتر.  

  و دوم اینکه من اصفهان هستم ایام عید اگه بتونم وتن جا گیر بیارم با ماشین خودم میخوام برم با خانواده آیا همینجا میتونم ماشینم رو بیمه کنم که تو مرز اسیر نشم؟

  در ضمن این سومین باره که دارم زمینی و با ماشین شخصی میرم.

  بازم ممنون از توجهی که دارید.

  ارزش این مطلب
  • سلام

   قیمتی که برای هتل پرداخته اید گران نبوده – برعکس هتلهای اصفهان (و تقریبا همه شهر های ایران) که در ایام عید قیمتهایشان سوبله می شود ، قیمت هتل در ترکیه ثابت است و فقط ممکن است تخفیفاتی که در ایام عادی داده می شود در تعطیلات اعمال نشود. شما برای 4 نفر 100 دلار داده اید – اگر منظورتان تابستان همین امسال باشد ، نرخ تبدیل 2.3 بوده است. یعنی هر صد دلار شما برابر 230 لیره می شده – با توجه به اینکه هتل یاد شده برای اتاق دو نفره در ایام عادی هم قیمتی برابر با 120 لیره در شب دارد بنابر این قیمتی که شما پرداخت کرده اید همان قیمت تعرفه بوده و مبلغ اضافه ای از شما دریافت نشده است.

   اما در مورد خانه من تا بحال سراغ چنین مواردی نرفته ام و به مسافرین نیز توصیه نمیکنم به چند دلیل:

   اول به لحاظ امنیتی

   دوم بخاطر اینکه در هتل صبحانه و چای رایگان است

   سوم هتلها اینترنت رایگان دارند

   چهارم بخاطر اینکه آن خانه ها معمولا در حاشیه شهر هستند و از مرکز شهر دورند و باید کلی هزینه و زمان رفت و آمد صرف شود

   و خیلی دلیل های دیگر

   در مورد بیمه هم میتونید تو یکی از شهر های مسیر مثل خوی یا مرند بیمه بفرمائید یا اگر از مرز بازرگان بروید در طرف ترکیه بیمه کنید . بیمه در مرز رازی اصلا توصیه نمیشه

   موفق باشید

   ارزش این مطلب
 36. باسلام

  میخواستم 2 یا 3 تا هتل توی مرکز شهر وان معرفی کنید

  باتشکر

  ارزش این مطلب
 37. سلام وقت بخیر

  ببخشید بهترین هتل وان اسمش چیه ؟

  حدود قیمتش برای هر شب دو نفر چنده ؟

  ممنون

  ارزش این مطلب
 38. سلام من میخوام عید برم وان به نظر شما هتل راحت میشه پیدا کرد یا از قبل رزرو کنم 

  در ضمن احتمال داره گرون بشه

   

  ارزش این مطلب
 39. سلام دوستان ميشه كمكم كنيد واسه خريد كيف و كفش واسه مغازه ام ميخوام برم تركيه ميشه بگيد جنس اونجا چجوري ايا ميتونم خريد خوبي داشته باشم و اينكه باربر مطمين سراغ داريد كه بارم بياره

  ارزش این مطلب
  • سلام

   من متاسفانه در امر خرید و فروش کیف و کفش تخصصی ندارم – اما تا جائیکه اطلاع دارم افرادی هستند که جنس شما را در ازای دریافت دستمزدی به ازای هر کیلو به ایران می آورند و معموا از جائیکه عمده خرید کنید چنین افرادی را معرفی میکنند

   ولی بهترین کار اینه که با یک نفر از همکاران که این کار را کرده اند مشورت کنید تا خدا نکرده متضرر نشوید

   ارزش این مطلب
 40. با سلام و تشکر از اطلاعات خوب شما .

  جناب اقای ضربی با کمک راهنمایی های شما ما تونستیم امسال برای دومین بار به وان سفر کنیم و با توجه به حراجهای کریسمس خریدهای خوبی داشته باشیم . هتل فواد هم هتل خوبی بود ولی اتاقهاش یا خیلی گرم بود یا خیلی سرد .

  یه مجتمع جدید هم در انتهای جمهوریت بود به نام وان آوامه که تمام  برندهایی که در خیابانهای جمهوریت و کاظم کارا هستن توی این مجتمع جمع شدن .که متاسفانه ما شانسی اونجا رو پیدا کردیم و شب اخر بود و فقط 1 ساعت تونستیم اونجا رو بگردیم .

  بقیه اطلاعات هم توی سفر نامه قبلی نوشتم و تکراری میشه .

  ارزش این مطلب
 41. سلام

  در پاسخ کامنت قبلی شما نوشته شده

  ارزش این مطلب
 42. سلام

  (432) 214-3726

  نیازی به رزرو نیست

  ارزش این مطلب
 43. باعرض سلام خدمت شما 

  من دوسالي هست مطالب شمارو ميخونم وممنونم از راهنمايي هاي خوبتون 

  يه سوال داشتم براي خريد زمستانه دقيقا چه موقع برم وان خوبه اخر اذر يا اوايل دي دقيق تاريخشو بهم بگيد ممنون ميشم 

  واينكه الان مشكلي براي رفتن نيست امنيت داره ؟

  ممنون ميشم راهنماييم كنيد 

  ارزش این مطلب
  • سلام

   اول تا دهم دیماه بهترین زمان است

   با عضویت در کانال تلگرام سایت میتوانید از آخرین وضعیت امنیتی با خبر باشید . در حال حاضر مشکل امنیتی وجود ندارد

   ارزش این مطلب
 44. با سلام مجدد خدمت آقای ضربی

  به نير شما اگر زمینی و با ماشین بریم ترکیه لذت بخش تر است؟(با توجه به اینکه تو راه از شهرهای متعددی عبور میکنیم) یا اینکه هوایی فقط بریم استانبول با تور؟ متوسط هزینه دو نفره زمینی حدودا چقدر است؟

  آنتالیا جای تاریخی هم دارد یا اینکه بیشتر برای استفاده از دیسکوها مناسب است؟

  ارزش این مطلب
  • سلام

   اگر فرصت و امکانش رو دارید بنظر من سفر زمینی لذت بخش تره

   در مورد هزینه ها  در سایت توضیح کامل هست و ضمنا میتونین با عضویت در کانال تلگرام سایت از آخرین تغییرات قیمت با خبر باشید

   ارزش این مطلب
 45. با سلام من جوابی نگرفتم . اسم هتلی در محدوه 40 دلار براب اتاق دونفره و تمیز میخواستم معرفی بفرمایین.

   

  ارزش این مطلب
  • سلام

   شهرش را مشخص نکرده اید

   دوما اینکه به راحتی میتوانید در سایت بوکینگ سرچ بفرمائید

   و آخر اینکه 40 دلار می شود حدودا 110 لیر – با این مبلغ به راحتی میتوانید هتل پیدا کنید و احتمالا اگر حضوری بروید با کمتر از این مبلغ هم ممکن است

   شهر مقصد مسافرت را بفرمائید اگر کمکی از دستم بر بیاید در خدمتتان خواهم بود

   ارزش این مطلب
 46. سلام

  با تشکر از مطالب مفید و پاسخگویی به سوالات.

  من و همسرم میخواستیم تا اواخر آذر بصورت هوایی بریم استانبول . به نظرتون سردیه هوا اذیت نمیکنه؟ میشه لب ساحل  لذت برد یا باید لرزید؟ و اینکه تو این فصل قیمت خرید مخصوصا لباس و غذا چجوریه؟

  ارزش این مطلب
 47. سلام.

  هتل نسبتا ارزان و مناسب تو وان کجاست و چه قیمتی داره ؟

  ارزش این مطلب
 48. سلام به مدير محترم سايت
  من و همسرم ميخواستيم در آبان ماه به استانبول سفر كنيم (سفر هوايى)
  سوالم از شما اين هست كه اگه فقط از تبريز بليط پرواز رو تهيه كنيم و از خود استانبول هتل بگيريم مناسب تره يا از خودِ تبريز با تور بريم؟
  قيمت تور ها در چه زمانى ارزان هست؟ (آبان يا آذر ؟)
  و اينكه تو فرودگاه دلار ميدن؟ و به چه قيمتى؟ چقدر تفاوت قيمت از بازار خواهد داشت؟
  با تشكر فراوان از پاسخگويى به سوالات

  ارزش این مطلب
  • سلام

   در حال حاضر بدلیل اتمام تعطیلات تابستانی هزینه سفر کاهش یافته و به تبع آن تور ها هم یمتشان کم شده است اما در نهایت همیشه رفتن شخصی هزینه اش کمتر از تور است (مگر موارد استثنایی که چنین تورهایی هم معمولا لحظه آخری و از مبدا تهران هستند ) اما در مورد ارز مسافرتی الان میتوانید با ارائه بلیط به بانک ملت 300 دلار ارز مسافرتی با قیمت مبادله ای (امروز 30009) ریال دریافت کنید و اگر ارز آزاد را 3500 تومان در نظر بگیرید  تفاوت 150 هزار تومانی برای هر نفر دارد

   ارزش این مطلب
 49. خیلی مقاله مفیدی بود

  مخصوصا اون عکس های آخرش :دی

  ممنون

  ارزش این مطلب
 50. واقعا عالی بود

   

  ارزش این مطلب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634