خانه / اقامت و مهاجرت / تکذیب ادعای لغو روادید ترکیه با ایران

تکذیب ادعای لغو روادید ترکیه با ایران

تکذیب ادعای لغو روادید ترکیه با ایران

وزارت امور خارجه ترکیه ادعای برخی رسانه‌های این کشور مبنی بر این که آنکارا قصد دارد قانون لغو روادید با ۸۹ کشور از جمله ایران را تغییر دهد تکذیب کرد. به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای در پایگاه اینترنتی رسمی خود اعلام کرد:‌

اخبار رسانه‌ها مبنی بر این که ترکیه قصد دارد از ابتدای ماه ژوئن شرایط جدید برای ۸۹ کشور در زمینه صدور روادید تعیین کند کاملا بی اساس و غلط است. در ادامه این بیانیه آمده است: همچنین مذاکرات با اتحادیه اروپا برای اعمال معافیت شینگن برای شهروندان ترکیه ادامه دارد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه در گزارشی مدعی شد، ترکیه در راستای توافق با اتحادیه اروپا مبنی بر دریافت روادید برای ورود به منطقه شینگن از ۹۵ کشور شامل ایران از سال آینده ویزا دریافت خواهد کرد.

وزارت امور خارجه ترکیه در بیانیه خود تاکید کرد:‌ بنابراین، در این مرحله برخی اخبار درباره‌ی طرح آنکارا برای معرفی شرایط جدید دریافت روادید، مبنی براین که ۸۹ کشور دنیا برای ورود به ترکیه نیاز به ویزای اتحادیه اروپا ( شینگن)‌ دارند، بر مبنای واقعیت نیست.

در ادامه این بیانیه آمده است: اجرای کامل سیاست در زمینه روادید با اتحادیه اروپا، مساله ای است که این کشور پس از پیوستن کامل به اتحادیه اروپا باید اجرا کند. به گزارش ایسنا، ایران و ترکیه قانون لغو روادید با یکدیگر امضا کرده‌اند.

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره رضا ضربی

تفاوت زیادی با بقیه آدمها ندارم . بغیر از اینکه دوست دارم تجربیات سفرم را دیگران نیز بدانند و راحت تر سفر کنند کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

۱ دیدگاه

  1. ممنون از اطلاعات به روز و دقیقتون.

    ما دیگه خیالمون راحته که شما همه چیزو رصد میکنید و به اطلاعمون میرسونید

    ارزش این مطلب

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634