روشهای پرداخت عوارض خروج از کشور

یکی از دغدغه های مسافرینی که عازم خارج از کشور هستند (البته بغیر از مقدار ریالی آنwink)، نحوه ی پرداخت عوارض است. اکثر دوستان تجربیات تلخی از شلوغی بانجه بانکها در مبادی خروجی کشور دارند و تا همین چند وقت پیش میتوانستید افرادی را در مرز ببینید که یا فیش آماده می فروختند یا پس از اجباری شدن ثبت کد ملی در فیشهای پرداختی، مبلغی را از مسافرین بابت پرداخت سریع و بدون انتظار در صفهای طولانی طلب می کردند و کار و بارشان هم حسابی سکه بود !

امروز قصد داریم تمام روشهای پرداخت عوارض خروج از کشور را تشریح کنیم تا بتوانید با کمترین اتلاف زمان، خروجی خود و همراهان را واریز کنید . سه روش ممکن برای پرداخت عوارض در زیر لیست شده اند که بنا بر شرایط مسافر، میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید :

۱ – روش اول مراجعه به باجه ی بانکهای مرزهای کشور است . معمولا این بانکها در ساعات کاری مرز ها فعال هستند و روزهای تعطیل نیز باز هستند. بنا بر تجربه توصیه میکنم اگر قصد پرداخت مبلغ خروجی از این باجه ها را دارید ، حتما پول نقد همراه داشته باشید و به موجودی کارت بانکی متکی نباشید. شعبات غیر مرزی بانکها دیگر پرداخت عوارض قبول نمی کنند .

۲- روش دوم استفاده از کیوسکهای خود پرداز مستقر در مبادی خروجی است که در اکثر مرزهای کشور فعال است . برای استفاده از این دستگاهها باید کارت بانکی عضو شبکه ی شتاب با موجودی کافی به همراه داشته باشید . رسیدی که دستگاه بعد از پرداخت ارائه میکند بعنوان سند پرداخت عوارض شما تلقی خواهد شد.

۳ – روش سوم پرداخت عوارض خروج قبل از سفر بصورت اینترنتی است. در این روش به رمز دوم کارت بانکی خود نیاز خواهید داشت . برای پرداخت عوارض وارد لینک زیر شوید

لینک پرداخت عوارض خروج از کشور

صفحه ی زیر را مشاهده خواهید کرد :

سپس با تکمیل اطلاعات مسافرین به صفحه پرداخت هدایت شده و پس از پرداخت، رسید ارائه شده را پرینت کرده و در هنگام عبور از مرز به همراه داشته باشید.

عوارض شهرداری مرز رازی حذف شده و نیازی به پرداخت آن نیست

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد ??❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

۱۰ دیدگاه

 1. سلام
  برای رفتن فقط چند ساعته به دوبایزید از مرز زمینی چقدر باید عوارضی داد؟

 2. سلام برای وازیر اینترنتی چند روز قبل سفر خروجی رو واریز کنیم؟

 3. سلام جناب ضربی
  با تشکر از شما
  میگم برای پرداخت اینترنتی جریمه خروج (همون عوارض خروج!!!!) ایا باید برای تک تک افراد از اول اقدام بشه تو فرم جداگونه و هر نفر یه تراکنش بزنه یا میشه همه افراد خونواده رو یکجا ثبت کرد تو فرم و با یکبار تراکنش پرداخت کرد؟؟

  • برای تک تک افراد باید انجام بشه

   • من برای مرز فرودگاه بین المللی امام مشخصات همه رو زدم و یه فیش و یه شماره تراکنش با اسم همه گرفتم. توی فرودگاه حتی رسید هم نخواستن. پاسپورتو که میبینن و تو سیستم میزنن خودش نشون میده.

 4. خیلی ممنون

 5. محمدرضا جرفی

  با سلام و درود
  میخواستم بدونم پرداخت اینترنتی برای مرز زمینی هم امکان پذیره؟
  ممنونم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634