خانه / هتلهای ترکیه / ملاک محاسبه کرایه هتل برای کودکان چیست ؟

ملاک محاسبه کرایه هتل برای کودکان چیست ؟

احتمالا اگر با کودک دلبندتان سفر رفته و در هتلی اقامت داشته اید، با محاسبات مختلفی از طرف هتلها مواجه شده اید . در این مطلب سعی کرده ایم محاسبه کرایه هتل برای کودکان را بطور کامل برایتان شرح دهیم .

همین اول مطلب بگویم ، مقادیری که در ادامه خواهید خواند مقادیر عمومی هستند که معمولا اکثر هتلها در ایام عادی (تاکید میکنم ایام عادی) برای اقامت کودکان در نظر می گیرند. بنا براین بسیار طبیعی است که استثنا در این مورد وجود داشته باشد. همچنین در ایام پیک مسافر ، ممکن است هتلی حتی قوانین خودش را هم نقض کند.

معمولا هتلها (بیشتر هتلهای وان و ترابزون) برای کودکان زیر شش سال هزینه نمی گیرند(Infant)  . یعنی مثلا اگر کودک دو ساله داشته باشید، اقامت وی در هتل رایگان است . البته بدون تخت! یعنی شما کودک زیر شش سال را کنار خودتان و در تخت خودتان می خوابانید و کرایه ای هم بابتش نمی دهید . صبحانه اش را هم میهمان هتل است.

رده ی بعدی، کودکان شش تا دوازده سال هستند(Child). اکثر هتلها (نه همه شان) در ایام عادی برای این عزیزان قیمت نیم بها دریافت می کنند . برای این دسته تخت اضافی در اتاق اصلی قرار داده می شود . بطور مثال اگر یک زن و شوهر و یک بچه ی ۷ ساله بخواهند اتاق بگیرند، یک اتاق دو نفره به آنها داده می شود که یک تخت اضافه در آن اتاق قرار داده می شود(از نوع سفری) و در این صورت برای هر شب کرایه دو نفر کامل و یک نفر نیم بها محاسبه می شود.

بالاتر از دوازده سال در هتلها تخت کامل میگیرد و کرایه نفر کامل باید پرداخت شود. بنابراین وقتی برای رزرو هتل اقدام میکنید گفتن عبارت “بچه” کافی نیست و ملاک تاریخ تولد وی است. و اینکه بنویسید ” من هستم و همسرم و یک بچه ی ۱۷ ساله!” تاثیری در محاسبه ی کرایه ی تمام بهای فرزندتان ندارد. نفر کامل حساب می شود.

و اما قسمت جالب ماجرا که اکثر مسافران از آن بی خبرند و باعث محاسبات اشتباه می شود این است که : در هر اتاق یک بار می توانید از این امتیاز استفاده کنید. یعنی اگر مثلا فرزند دوقلوی زیر شش سال دارید یکی از آنها رایگان و دیگری تمام بهاست . یا اگر دو فرزند دارید که یکی زیر شش سال و دیگری بین شش تا دوازده سال هست، میتوانید زیر شش سال را رایگان یا دومی را نیم بها درخواست کنید . و در هر حالت فرزند دوم (و فرزندان بعدی) تمام بها حساب می شوند. اگر دو خانواده سفر کنید که یکی از اینها دو فرزند و دومی بدون فرزند باشند و دو اتاق بخواهند می توانند از امتیاز اتاق خانواده بدون فرزند برای خودشان استفاده کنند.

مجددا تاکید میکنم که ممکن است هتلی هر دو فرزند شما را نیم بها حساب کند (مثلا در ایام خلوتی و برای جذب مشتری) و یا برعکس هتل دیگری اصلا نیم بها را قبول نداشته باشد( بخصوص در ایام شلوغی هتل ها)  و مورد دوم در زمان پیک سفر بسیار رایج است ولی اگر یک فرزند زیر شش سال داشته باشید و تخت هم برایش نخواهید عموما نیازی به پرداخت هزینه نیست – مطالب گفته شده ، برای اکثر هتلها در زمان عادی صادق است ولی همیشه ممکن است مورد استثنا پیدا شود.

در برخی از هتلها یا سوییت ها ممکن است برای کودکان و بخصوص نوزادان، تخت نوزاد کوچک اختصاص داده شود (بدون هزینه) ولی این مسئله عمومیت ندارد. امیدواریم این مطلب توانسته باشد شما را در مدیریت هزینه ها و برنامه ریزی سفرتان یاری کند.

ایام بکام

آیا این مطلب برای شما مفید بوده است ؟

درباره رضا ضربی

هر چهره ای با لبخند زیباست... خاموش بودن،نصف حکمت است... تعقیب نکردن دیگران، نصف آرامش و مداخله نکردن در کار دیگران، نصف ادب ..... همیشه آنکه قویتر بود ، کمتر زور میگفت...... و آنکه راحت تر می گفت اشتباه کردم، اعتماد به نفسش بالاتر بود...... آنکه "صدایش" آرامتر بود، حرف هایش بانفوذتر بود ...... آنکه خودش را واقعا " دوست داشت، دیگران را واقعی تر دوست داشت ..... آنکه به " تفاوت بین انسانها " واقف بود، بیشتر نقاط مشترک میان خود و دیگران را پیدا میکرد... پيروز و پاينده باشيد ??❤️ ............. کانال تلگرامی TrTravel (راهنمای آنلاین شما در سفر ترکیه)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

theme
رفتن به بالا
طراحی وراه اندازی: علی رسولی 09192221634